1.1.2023
Kategorie: Politika

Zbytečný a falešný Vystrčil

Sdílejte článek:

VÁCLAV MUSÍLEK

Zemanovu rezignaci na novoroční projev už několik let využívá, či spíše zneužívá, předseda horní komory parlamentu. Je to zoufalá snaha předvést občanům Senát jako důležitou instituci politického uspořádání, což však volič trvale a razantně odmítá.

.


Vystrčil začal letos poměrně smířlivě. Připomněl 30. výročí vzniku ČR a poděkoval tehdejší reprezentaci za pokojné rozdělení Československa. V této souvislosti několikrát zmínil tehdejšího předsedu PS ČR Milana Uhdeho, avšak jméno hlavního hybatele událostí Václava Klause zůstalo tím, které se nesmí vyslovovat.

Pak už jela obvyklá masírka ohledně války na Ukrajině ve stylu zlý agresor Rusko a námi všemi nutně podporovaná chrabrá Ukrajina. Nic mezi tím, vše černobílé. Agresorovi se nesmí ustupovat, tedy je třeba válčit, dokud to jen trochu jde. Závěrečné přání, aby válka v Evropě skončila, znělo hodně jako protimluv.

Jestli Vystrčil něčím překvapil, pak svým podivem nad tím, proč se tak málo věnujeme tématům jako je klimatická změna, gender a práva sexuálních menšin. Překvapil tím, že je ještě hlouběji zabořen do nitra západní levičácké progresivistické agendy než jsme se mohli domnívat. Prostě správný euroobčan, který pokrytecky a falešně blábolí cosi o krásné České republice.

Přiznal také problémy, ale například ten energetický vláda skvěle řeší zastropováním cen. Naše předsednictví Radě EU prý bylo skvěle zvládnuté, jenom jsme se nedověděli, co Vystrčila k tomuto tvrzení opravňuje. Ale my to vlastně víme, pochvala v Bruselu, to je oč tu běží.

Také nezapomněl vyjádřit své znechucení nad tím, že někdo současných problémů zneužívá. A hlavně by se lidé podle něj měli postavit populistům a dezinformátorům. No, lidé asi těžko, ale vládnoucí pětikolka o to bude usilovat s veškerou svou vervou, protože cítí, že to je jediná možnost jak si udržet moc. Populisté jsou všichni, kdo s vládou nesouhlasí a jak zatočit s “dezinformačními” médii jsme už viděli a podle Klímova cenzorského materiálu ještě uvidíme.

Vystrčil tedy neřekl nic, ale ukázal všechno. Za rádoby starostlivým výrazem stojí nenávist k oponentům, pomatené papouškování cizích vzorů a pak už jenom nekonečná prázdnota.

 

Václav Musílek

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
87 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x