16.12.2022
Kategorie: Společnost

Jde o naše děti

Sdílejte článek:

VIDLÁKŮV ŠAFÁŘ

Dnešní text bude trochu delší, jako Vidlákův šafář cítím potřebu reagovat na Vidlákův článek Braniboři v Čechách. Přesto prosím, dočtěte, kopírujte, sdílejte.

 


Prvně uvedu, že tento profil není alter ego Vidláka, pomáhám Vidlákovi v organizaci a administrativě – zadarmo a ve volném čase, fandím mu jako většina z nás. Z určitých důvodů zatím zůstanu v relativní anonymitě, i když některým z vás je moje identita známa.

K věci, tedy článku Vidláka Braniboři v Čechách, pro začátek uvedu fakta:

1) Příběh, který Vidlák vypráví, skutečně slyšel.
2) Tento příběh vyprávěl Vidlákovi člověk, který elektroměry odpojuje.
3) Příklady uvedené ve Vidlákově článku tento člověk skutečně Vidlákovi vyprávěl.
4) Ti chudáci v článku jsou z nejnižších společenských skupin, nemají zastání a ve většině případů ani přístup k internetu.
5) Stylizace článku, stejně jako u všech ostatních témat, je práce Vidláka.
6) V článku mluví – nešťastně a nepřesně – o jen ČEZu, přičemž odpojuje distribuční firma a těch je samozřejmě víc
7) Vidlák není analytická kancelář; nicméně dotyčného zná osobně a je pro něj důvěryhodnou osobou.

Jeho identitu musí chránit, protože by pro něj její uveřejnění mělo fatální důsledky.

Jsem fascinován, kolik lidí z alternativy se k článku postavilo jako k dezinformaci (česky lži) a to bez ohledu na skutečnost, kterou osobně znát nemohou.

Pomohla tomu jedna nepřesnosti, která je ovšem pro obsah článku irelevantní a vznikla jen proto, aby Vidlák chránil svůj zdroj. Vylijeme s vaničkou i dítě.

Zafungovala kognitivní disonance – prostě to, co Vidlák napsal, to už přehnal. To přece nemůže být pravda, že. Takové věci se v naší společnosti nedějí,

Vidlák si vymýšlí a lže a tím poškodil alternativu.

Přátelé, takové věci se dějí. A bídné neplatiče odpojuje i ČEZ – a všichni ostatní dodavatelé.

Ostatně i Pětidemolice kritickou situaci nízkopříjmových vlastně přiznává. Podívejte se na pořad “Co na to vaše peněženka“ a poslechněte si, co vám poradí.

Nebo reklama, ve které staré paní sousedé koupí k Vánocům pejska sice přímo neukazuje na to, že na něj nemá, ale ta konotace tam je.

A teď pomalu: Jak si myslíte, že žena-samoživitelka/vdova v důchodu, která byla na hraně loni na podzim, zvládne dnes 30-50 % inflaci jídla, 15-30 % inflaci dětských a školních potřeb, zvýšení poplatků za teplo a minimálně 30% (klidně i 100%) zvýšení energií? Co myslíte, že ušetří? Nekoupí si dovolenou do Egypta? Vždyť tam nebyla nikdy!!! Na benzínu? Vždyť nemá auto! Na cigaretách? To asi, přiznejme si, nedokáže. Ona prostě jakž takž vyšla. Před rokem.

Dnes nemá šanci. Nebo mi chcete tvrdit, že ji zachrání ten fialový deštník?!?

Mám mluvit pomaleji? Dobrá, přečtěte si to ještě jednou.

Prostě Vidlák sáhl na bolavý zub. Nám všem tím příběhem (opakuji – skutečným příběhem) ukázal na konkrétní dopad toho průseru, do kterého se řítíme třetí kosmickou. Dnes je to jen víc lidí tam zdola, ale zítra to budu já. Nebo vy.

To nám vadí. Jsme si schopni, na rozdíl od kavárny, přiznat, že situace je zlá a bude ještě horší. Přemýšlíme, co si odpustíme. Ale stále to vidíme v jakési obecné rovině. Naše podvědomí nás chrání – takové věci se přece nedějí. A pokud dějí, ne nám. Vždycky těm neschopným, chudým, špatným.

Proč se vlastně do Vidláka pustili ti všichni se správným názorem?

Začal být moc slyšet. Co s tím? Zdiskreditovat. Hlavně u alternativy a těch nerozhodnutých. Jakkoli zdiskreditovat. Podat trestní oznámení. Nejlépe obvinit.

Pak už mohou všude uvádět Obviněný z trestného činu kdykoli se někde objeví jeho jméno. Mají na to celou mašinérii a ČEZ véééliké právní oddělení.

Uvědomte si, že Vidlák si dovolil to nejhorší vůbec – ukázal na konkrétní dopady pravděpodobné lichvy, které se ČEZ a jemu podobní dopouštějí na celém národu a Pětidemolici sáhl na zdroj peněz.

Kavárna se zbaví nepohodlného posla špatných zpráv. Posla, který byl slyšet velmi hlasitě a dnes už úplně všude.

A důsledek? Vidlák dostane MINIMÁLNĚ nálepku nedůvěryhodného pohádkáře, v horším případě basu natvrdo. Ostatně takové případy už máme. Oni vědí, co dělají a dělají to dobře. Oni Vidláka hlavně diskreditují před námi. Stačí ukázat na jednu nepřesnost a my, alternativa, vzory ctnosti, odsoudíme sami kohokoli a od zítřka už mezi nás nepatří. Na to lze reagovat jen jediným – Kdo jsi bez hříchu, první hoď kamenem…

Necháme je takhle nás ničit?

Kdo bude další? Zvláště z vás, co jste také slyšet? Co ochrání vás? V posledních měsících jsem s velkou částí známé alternativní scény hovořil buď osobně či po telefonu o myšlence spolupráce. Netušil jsem, že potřeba spolupráce tu bude tak rychle a ne na nějaké obecné téma, ale právě ve snaze o likvidaci jednoho z našich velkých bardů.

Vy, co jste slyšet hodně, pomozte. Článkem, rozhovorem, pořadem. Vy, co jste slyšet méně, mluvte s přáteli. Osobně, na sociálních sítích, jakkoli.

Jde o naše děti.

 

Vidlákův Šafář

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
86 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x