7.12.2022
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka LXVII.

Sdílejte článek:

LU LINA

Twitteru hrozí v EU zákaz. Protože už nikdo nehlídá jeho ideovou čistotu. Musk totiž rozprášil Bruselem nařízené cenzory s tím, že jeho různost názorů nijak nepopuzuje. Správně. Evropskou unii si názorovou pestrostí rozhodně rozvracet nedáme!

Teď zrovna schvalujeme, nebo neschvalujeme?

Po roce 1968 bylo základním předpokladem klidné společenské existence schvalování ruské invaze a kdo neschvaloval, žil život plný ústrků. Po roce 2022 je  základním předpokladem klidné společenské existence hlasité neschvalování ruské invaze a kdo schvaluje, byť jen tím, že dost hlasitě a dost často neschvaluje, žije život plný ústrků. A takhle my si tady svobodně žijeme.

Jen si pište, sokolíci

Zavřete na chvíli oči a vybavte si oficiální narativ o životě v Rusku. Mor a cholera, že? Svoboda žádná. Kdo pípne, putuje do nejděsivější ťurmy, kde sadističtí dozorci mučí zeky například tím, že je nutí o těch nelidských poměrech tvítovat i v zimě v crocsech. A bez odborů. Strašné. Ještěže tam máme toho Karla Rožánka, který nám nic nezatají, i když je pravda nepříjemná, a proto víme všichni vždycky naprosto přesně, jak to v Rusku skutečně vypadá. No, a teď to porovnejte s faktem, že v říši zla vesele funguje hromada dalších blogerů s miliony sledujících, kteří na sociálních sítích pravidelně dávají ruské generalitě i Kremlu kvůli válce na Ukrajině už od jara taky dost slušně po jajcách. A nic. Kremelský zloprcek je nejenže nevěší ani nezavírá, ale dokonce je hájí. Inu, Rusko, země neomezených možností. Tak, a teď zase zavřete oči a zkuste si představit, jak na českém fejsbuku kvůli válce na Ukrajině a jejím souvislostem opakovaně veřejně těžce nakládáte české ministryni války, české generalitě nebo české vládě…

Слáва Українě!

Starosta Charkova byl potrestán, protože k ruskojazyčnému obyvatelstvu města pohovořil rusky. Správně. Zlu se nesmí za žádných okolností ustupovat. Ruština je jazyk teroristů. Kolaborant jeden.

Už se tak narodil

Před šestačtyřiceti lety prý Putin jako zpravodajské ucho přicmrndával v tehdy sovětském Petrohradu při lapání „sprejerů„. Hm. Úplně netuším, jak tu výbušnou informaci vnímat, v čem spočívá její senzační poselství. Jakože už tehdy se Putler evidentně projevil jako krvelačná bestie podporující totalitu? Já bych byl s touhle prastarou municí opatrnej. Lidi, co nemaj v hlavě nasráno, by mohli třeba poukázat na zábavný fakt, že jeden z našich horkých kandidátů na prezidenta s masivní podporou stejných médií, má ze stejné doby nemlich takovej životopis jako Putler. Aneb najdi pět rozdílů mezi československým komunistickým rozvědčíkem a sovětským komunistickým špionem.

Švejku, ty je neznáš, ty kluky maďarský!

Předsedkyně sněmovny a předseda senátu odmítli jednat se svými maďarskými protějšky. Protože prý maďarští politici neustále rozkopávají jednotné unijní kuželky. Tím, že vždy přednostně hájí maďarské zájmy. Tím, že na Ukrajině chtějí mír. Tím, že obchodují s kým chtějí a jak chtějí. Tím, že neschvalují protiruské sankce drtící především evropskou ekonomiku dostatečně nadšeně, dostatečně rychle a v podstatě bianco šekem, tak jako my eurohujeři. Tím, že nosí neschválené šály. Nebo tím, že prorusky „vytahuje kartu maďarské menšiny“ v době, kdy je velmi neevropské naznačovat, že Ukrajinci taky nejsou svatý. Správně. Jednání v zájmu své země je totiž neevropsky zavrženíhodné a já bych v zájmu obhajoby evropských hodnot  rozhodně nezůstal jen u jednoho infantilního trucpodniku. A to, že jakákoliv politická jednání či diskuse na národní i mezinárodní úrovni jsou možná pouze mezi zastánci identických názorů, bych si nechal posvětit Rychetským a mimořádným plenárním zasedáním OSN.

Ten čtvereček je skutečně zelený

A ještě jednou maďarský enfant terrible. Brusel nevyplázne Budapešti peníze, protože „pošlapává demokracii,“ píše Aktuálně. Hm. Přemítám, jak se asi dá údajně netransparentním rozdělováním evropských dotací pošlapat demokracie… Nemluvě o tom, že kdyby Bruselu šlo primárně o transparentnost a korupci a ne o ideologii, tak by musel dávno zastavit penězovody do Řecka či Itálie, nemluvě o Bulharsku, Rumunsku, Slovinsku a pochopitelně Česku. Tvrdit tak nepřímo, že všechny tyhle země, kde je korupce součástí národních tradic, rozdělují dotace vzorně a ausgerechnet zrovna spořádané Maďarsko je černá ovce, vyžaduje velkou interpretační pružnost. A dostatečně zmasírované posluchače.

Právě jsem se vrátil z Bruselu

Pepik Síkela on twitter:“Před chvílí jsem přiletěl z Bruselu, kde jsem vedl dvě důležité Rady ministrů. Zároveň se nám dnes definitivně podařilo dojednat termín konání další mimořádné Rady pro energetiku, na které projednáme návrhy na zastropování ceny plynu.“ Aneb 35 slov úplně o hovně. Jéžiš, ten je roztomilej. Jestli si píše ten twitter sám, tak by si měl zajít na psychiatrii pro neschopenku a hospitalizaci, nebo aspoň pro hromadu růžových kuliček. A jestli mu tam ty ultimátní bláboly píšou nějaký přinestaškové, měl by je nejdřív přetáhnout bejzbolkou a pak kopnout do prdele. Trudnomyslně přemítám, co asi za premiéra chce mít tohle za ministra.

Jsme přece ve válce

Nepřišlo dost Ukrajinců a tak nám zbylo půl miliardy. A protože pro půl miliardy, kterou jsme si mimochodem museli půjčit, u nás doma nemáme žádné využití, neboť všichni mají všeho dost a nikdo nic nepotřebuje, koupíme za ně Ukrajině v rámci úsilí o mír třeba další granáty. Aby s nima Ukrajinci mohli na Donbase trefovat výhradně ruské vojenské cíle a zabíjet výhradně ruské vojáky. Případně ukrajinské separatisty a teroristy. Což přinese mír.

Pšenice mezi koukolem

Novopečenou senátorku Zwyrtek Hamplovou odvezla ze senátu sanitka poté, co se jí při jednání udělalo nevolno. Je to sice smutné, ale na druhou stranu, protože při jednání v senátu se musí udělat šoufl každému normálnímu, myslícímu člověku, je rozhodně pozitivním zjištění, že paní senátorka je zjevně normální, myslící člověk. A takových v senátu potřebujeme co nejvíc.

Hodně otázek, málo odpovědí

Kyjev může ukončit utrpení civilistů splněním požadavků Moskvy,“ říká ústy mluvčího velmi neoriginálně jeden nejmenovaný teroristický stát. Velmi neoriginálně proto, že to samé tvrdilo před třiadvaceti lety ústy svého mluvčího celé uskupení teroristických států: „Elektřina bohužel pohání také systémy velení a řízení. Pokud prezident Miloševič skutečně chce, aby všichni jeho obyvatelé měli vodu a elektřinu, stačí, když přijme pět podmínek NATO, a my toto tažení zastavíme. Dokud tak ale neučiní, budeme pokračovat v útocích na cíle, které dodávají elektřinu jeho ozbrojeným silám. Pokud to bude mít dopady na civilní obyvatelstvo, je na něm, aby se s tím vypořádal.“ Přídavné jméno „teroristický“ užívám v obou případech podle logiky, že pokud to, co nyní provádí Rusko na Ukrajině znamená terorismus, pak byl terorismus i to, co v roce 1999 provádělo NATO v Jugoslávii. A pokud to snad nebyl terorismus tehdy, nemůže jít o terorismus ani dnes. Protože jde prakticky o jedno a to samé: ničení vojenské i civilní infrastruktury protivníka, přičemž sem tam trefíte nechtěně civilní cíl. Nebo civilisty. Zvláště v případě, že protivník mezi nimi cíleně zaujímá pozice. À propos, záludná přídavná jména: I v roce 1999 zaútočila obranná aliance NATO na suverénní stát. Dokonce ze stejných důvodů, kvůli kterým zaútočilo Rusko na Ukrajinu. I v roce 2017 zaútočil nejznámější teroristický stát USA na suverénní stát Sýrii. Všechno dohromady, včetně útoku Ruska na Ukrajinu, to pak byly puncované agresivní aktyproti suverénnímu státu. Tak proč je ten špatný jen Rusko? Proč je kladení stejných podmínek jednou v pořádku a podruhé je to absolutně nepřijatelné či absurdní?

Zločin a trest

Rusko se musí zodpovídat z válečných zločinů, míní USA a Francie.“ Zajímavé. Měl jsem zato, že z válečných zločinů by se měl zodpovídat každý. A protože na Ukrajině páchala a páchá zcela nepochybně válečné zločiny i Ukrajina, asi bych uvítal jinou formulaci. Ale to bych chtěl asi fakt moc. Notabene od státu, který je v páchání válečných zločinů po druhé světové válce absolutní světová jednička. A který se, když to nějaký naivní idealista opatrně hodí do placu, chová sám velice kultivovaně a s respektem k právu. Budu se smát až do Vánoc.

Když dva dělají totéž…

A na závěr fakt bizár. Vzpomínáte, jak tady ještě docela nedávno všechna média i jejich mluvící hlavy svorně tepaly domácí i evropské demonstrace natvrdlých „antiwaxerů“ proti vědecky podloženým covidovým restrikcím a nadšeně tleskaly jejich potlačování? A jak na pozadí toho všeho furt blikal velký neonový nápis s pointou: Kdo se nechce očkovat experimentální šmakuládou, nebo dokonce protestuje proti pandemickým opatřením, je nezodpovědný idiot  a vrah babiček? Když se teď to samé v bleděmodrém děje v Číně, kde tamním „idiotům a vrahům babiček“ konečně taky došla i asijská trpělivost s nekonečným hardcore covidovým režimem jejich vlády, a vyrazili do ulic, tak jde najednou o posvátný boj za svobodu a lidská práva a ta samá média i ty samé mluvící hlavy roní slzy štěstí. A vodní děla, slzný plyn, obušky a psi jsou najednou strašně ee.

 

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x