![](https://pravyprostor.net/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
O nevyhnutelném … možná
VIDLÁK
Dnes začneme obrázkem na kterém je graf vývoje zaměstnání lidí podle oborů v USA. Evropa má oproti tomuto grafu asi patnáct let zpoždění, ale vývoj kopíruje naprosto stejný trend. Rozdíl je jen v tom, že Evropa zpravidla uvedenou dynamiku trochu brzdí, kdežto Američané jí jdou vstříc. Oni tam za Atlantikem jsou takoví mladší a jdou do všeho mnohem víc hrr. Mrkněte na to, pak budeme pokračovat.
Jak vidíte, v roce 1800 pracovalo 90% lidí v zemědělství. Už tehdy byl nějaký ten průmysl v podobě hamrů, kovářů a zbrojířů, ale ještě malý maličkatý. Také už existovaly nějaké služby, které byly ještě menší a kromě toho existovali i lidé, kteří pracovali ve státních službách. Těch bylo jen pár. Ovšem už v roce 1870 pracovalo v zemědělství jen 50% obyvatel, značně zmohutněl průmysl, podíl zaměstnaných ve službách se také zdvojnásobil (ale ještě stále jich bylo relativně málo). Toto místo je kritický bod v dějinách, kdy společnost začíná rozpoznávat, že přišla nová doba. Ta samozřejmě začala už dřív, ale výrazně se začala ve společnosti projevovat právě od chvíle, kdy v zemědělství pracovalo méně než 50% lidí. V předchozím období bylo měřítkem zámožnosti vlastnictví latifundií. V budoucím období už bylo zajímavější vlastnit akcie třeba zbrojovky Colt nebo továrny n a výrobu lokomotiv. Období po válce Severu proti Jihu bylo také velmi dynamické, bylo to období vynálezců, kteří své objevy ještě zpravidla dělali v v malé dílně, společnost se rapidně přetvořila a násput průmyslu ještě urychlil pokles pracovních míst v zemědělství. Tehdejší obavy intelektuálů, že pokles pracovních míst v zemědělství bude znamenat hlad, se nijak nenaplnil.
Pokročme dál.
Přibližně o sto let později – někdy kolem roku 1970 překročil počet lidí pracujících ve službách, počet lidí pracujících v průmyslu. V zemědělství už v té době pracovalo sotva pár procent obyvatel, ale přesto toto zemědělství bez problémů uživilo dynamicky rostoucí světovou populaci. I přes lokální hladomory počet lidí stále docela slušně roste. I lidé pracující v průmyslu dokáží bez problémů zásobovat celý svět výrobky, i když jich je stále méně a méně, protože vznikají nejen nové metody organizování výroby, ale přibývá i automatizace.
Asi to nebude náhoda, že právě v této době Nixon vyhlašuje konec zlatého standardu pro dolar. Máme totiž druhé kritické období, kdy se opět projevují ve společnosti výrazné změny, jejichž zárodky vznikly už dávno, ale všeobecně rozpoznány byly právě v této době, protože už to prostě nešlo přehlédnout.
A všimněte si – tam nahoře v grafu (hnědá barva) se už objevuje větší počet lidí dělajících neproduktivní práci pro stát. Zatím je jich stále málo, ale přibývají.
Pojďme dál…
Jsme v současnosti. Co vidíte na grafu? Ano, milé děti, počet lidí pracujících v zemědělství, průmyslu a službách se nám blíží polovině a značně se nám rozbujel státní byrokratický sektor. Ano, to je těch uplynulých třicet let velkého nabírání úředníků, auditorů, kontrolorů předchozích kontrol, ale také různých neziskovek přisátých na státní vemeno. Zemědělství je na svých dvou procentech populace, průmysl už vlastně není o moc větší, ale pořád umí stavět letadlové lodě a generovat spoustu spoustu harampádí ulehčujícího život. Lidí ve službách pracuje už také nějak málo, ale vůbec to nevadí, protože větší poptávka po kadeřnících není. Spousta činností se dneska už také vůbec nedělá, protože gůgl vám zadarmo přeloží cokoliv z jakéhokoliv jazyka, na infolinkách mluvíte s robotem a simultánní přepis mluveného projevu už také udělá program sám a nepotřebuje sekretářku ovládající psaní všemi deseti nebo těsnopis.
A tam nahoře v grafu – označeni béžovou barvou – tam jsou lidi, kteří už nedělají nic. A je jich už docela hodně. To jsou ti, kteří už dneska dostávají nepodmíněný příjem – sociální dávky. V USA! Slušné množství, že? Za co dostávají ty sociální dávky? Za nic? Ale kdepak. Dostávají je za to, aby nezapalovali ulice, aby nepřepadávali zemědělské farmy, průmyslové podniky a banky. Dostávají je za to, aby pár procent lidí v zemědělství, trochu víc lidí v průmyslu a trochu víc lidí ve službách mohlo tohle všechno dělat a zásobovat svět potravinami, výrobky i službami. A zvládnou to, i když jich je dohromady sotva padesát procent. Dohlíží na ně kvantum úředníků auditorů a kontrolorů, o jejich politické školení a pozitivní motivaci se stará kvantum lidí v neziskovkách, kteří jsou jinak úplně k ničemu, ale vlastně to ničemu nevadí, protože ta druhá polovina obyvatelstva, co něco dělá, ta to v pohodě uživí, uprůmysluje i uslužbuje. Stačíte mě sledovat?
Pojďme si protáhnout trendové křivky do blízké budoucnosti…
Co vidíme? Ano, při současné dynamice se blížíme okamžiku, kdy polovina lidí nebude dělat vůbec nic a bude dostávat peníze za to, aby nedělali bordel a bude to to jediné, co se po nich bude chtít. Veškerou práci zastane pár procent lidí v zemědělství, průmyslu, službách i státním sektoru. Pokud vše bude pokračovat ve stejném tempu, někdy po roce 2030 bude na skutečnou práci potřeba jen velmi málo lidí. Všichni ostatní budou v podstatě zbyteční.
Ano, milé děti, přesně odtud se berou všechny ty great resety a jiné pošahané plány na depopulaci planety. Žijeme totiž v období dvou kritických bodů zároveň, protože dynamika vývoje stále zrychluje a tak někde máme situaci, kde se počet neproduktivních lidí ve státním sektoru blíží polovině populace, někde jsme ho už překročili a v blízké budoucnosti zřejmě překročíme i tu druhou hranici, kdy padesát procent lidí nebude dělat ani šmírování na sociálních sítích za Rakušanovy peníze.
Ale kromě plánů na depopulaci planety, jsou tady i jiné možnosti. Třeba henten nepodmíněný příjem, který se už ve všech Chánovech docela dobře osvědčil. Osvědčil se také v Molenbecích i v Kalifornii, protože se ukázalo, že je to mnohem levnější než ty lidi vraždit. Sice občas hoří nějaká ta ulice, občas se střílí v Bataclanu, ale mohlo by to být mnohem horší, kdyby se zoufalí a hladoví vlci začali houfně vydávat na lup. Mohlo by to zastavit dopravu, mohlo by to přerušit výrobu, mohlo by to narušit zásobování… to je lepší jim prostě dávat nějakou tu almužnu.
A jsme doma milé děti. Podívejte se, kolik máme nových vládních programů na různé příspěvky na bydlení a podobně. Ty nám Fiala nedává, protože nás má rád, ale protože se bojí, co se může stát. A až bude Péťa odejít, to budete koukat, kolik peněz nám nasype nová vláda (nejspíš) s Andrejkem v čele. To budete koukat, že vás uživí psaní formulářů pro úřad práce a hulákání na náměstích.
Mezitím budou vznikat další roboti, kteří nahradí další lidi ve službách, průmyslu, zemědělství i ve státním sektoru. Bude přibývat lidí, kteří nemají žádnou motivaci pracovat, protože to je přesně to, co nepodmíněný příjem s lidmi udělá. A tak bude nutné je motivovat jinak. Třeba tím, že nedostanou peníze jednou měsíčně, aby to hned soudruzi neprochlastali, ale dostanou každý den jen trochu. Už dneska jsou návrhy přesně takhle řešit sociální dávky nemotivovaných obyvatel ghet. Aby dostali platební kartu a každý den si mohli vybrat částku pro denní potřebu. A ejhle, digitální měna je v podstatě na světě. Už existuje poměrně dlouho, ale bude rozpoznána ve chvíli, kdy padesát procent obyvatelstva bude žít právě takhle.
Mohl bych se rozšoupnout ještě víc… například proč něco učit lidi, kteří stejně nemusejí pracovat, pracovat se jim nechce a ani pracovat nebudou? Stačí je držet na chlebu a hrách ne? Proč lidi plošně vzdělávat, když pohon celého světa za pár let obstará výrazná menšina lidí? Vlastně jen stačí nastavit finanční hranici, kdy ještě nedělají bordel. Že by budoucí hlavní agenda vlád?
Má smysl zkoušet dnešnímu člověku vysvětlovat, jak to bude vypadat v blízké budoucnosti? Asi tak stejný, jako vysvětlovat šlechtici kolem roku 1850, že zakrátko budou místo panovníků všude parlamenty a prezidenti…
Už chápete, kam mířím? Na tohle všechno mě upozornil právě Rostislav Čuba a jeho kolega Petr Blahynka. Akorát on je optimista. On vyznává krédo, že když se něco nedá odmítnout, je nutné to přijmout. Já jsem to teď tady popsal spíše opačně. Ale v příštích týdnech budu vždycky v neděli pouštět přímo články pana Čuby na toto téma. Tam si budete moci přečíst přímo myšlenky člověka, který v tom kromě krize a průseru vidí i příležitost.
To já jen, abyste viděli, jaké to je, potkat se s vizionářem.
… a Péťa jen loajálně přihlíží… zní to tak noblesně, ušlechtile…. jinak než kdyby se řeklo po pravdě, že lokajsky.
Pro hlupáka je úplně jedno kolik vizionářů potká.
Stále bude hlupákem.
Hlupák nepozná zda je předkládaná vize k užitku, nebo ke zmaru. Hlupák se jen přidá k tomu o kom si myslí, že je chytrý, aniž by kdy porozuměl tomu co ten chytřejší skutečně chce.
když vidím kvalitu generací 40- a jejich (ne)schopnosti, jsem zcela v klidu, nic jako fantazmagorují čuby se konat nebude, vrátíme se ke klasickému vyvražďování
Mikelo, filozofování vám nepomůže. Já mám jinou, zásadně silovou filozofii, založenou na 16 členné rodině, kde má každý člen přidělenou zbraň, u dítěte od stáří 6 roků malorážky, ženy manželky pistole ráže 7,65 a 9mm, muži ráže „45, mí střelecky zkušení synové brokovnice, mladší má Fenu sedmiraný automat a starší dvojku a já karabinu ráže „45 a specialitku ráže „54, která odradí i četu vojáků. O dalším „speciálu“ se nevyjadřuji.
Není nad to, být připraveni, nevím, jak je to možné, ale snad jsem něco tušil už před třiceti roky. Syny jsem bral na střelnici od dětství v šesti letech, kdy udrželi v rukou ČZ 75 s mou podporou. Zvládají veškeré zbraně od ráže 5,56 do 12,7, to je „50 palce, což je těžký US kulomet nebo nejvýkonnější odstřelovačky. Já mám ještě větší, 13,2mm, krátkou zbraň, ovšem jako bývalý soutěžní střelec, tohle jen tak někdo nezvládne
skutečnost, že v usa bobtnal sektor služeb a obecně neproduktivní složka společnosti je dána ekonomickou dominancí usa nad zbývajícim světem po 2. sv. válce, jejímž základem bylo založení FEDu a vnucení dolaru jako nosné měny světové ekonomiky. Tento krok amerických bankéřů byl počátkem jejich nadvlády nad světem, která trvá dodnes. V jejím stínu zůstává moc výrobní sféry, která není určující hospodářskou složkou světové ekonomiky
a tato disproporce je příčinou současného ekonomického sešupu ve světě.
jj, málokdo chápe, že ta šedá + hnědá barvička je rakovina rozbujelá z inflačních papírků FEDu
Americkych bankeru? Mam dojem ze se vyjadrujete nepresne.
Tak mají křivé nosy, no.
Nikdo není dokonalý.
A už až historický dokument o působení „svjeta/předpeklí kapitálu a otroků či zkřečovaných budulínků zoufale úpících hlady deviantů mamona zmar, úžer, beznaděj.
Time 2:00.
https://www.youtube.com/watch?v=BVYncPJPtOo
Tohle mi bylo jasné už před lety,kdy jsem manželce říkal,že dávky pro Romy je takové opatření proti tomu,aby se nekradlo,nedělal bordel a aby byl klid.
Pravda je taková,že spousta lidí jen parazituje a protože to systém umožnuje,tak lidé ztrácejí pracovní návyky a nutnost o něco usilovat.To je bohužel problém celého Západního světa .Paradoxně kde to ještě normálně funfuje je z části Jižní Amerika.Tam prostě lidé pracují,protože jim nikdo nedá nic zadarmo,ale zase tam není taková anarchie a chudoba jako v Africe.Myslím že velkým problémem je najít cestu správného kompromisu….tedy jesli to vůbec jde realizovat.Prostě když to shrnu,tak jsme v průseru a je otázka jak z toho ven.
Řešení je úbytek populace. Nemusí být ani válka, nastane to samo jako důsledek destruktivního systému.
Např. v USA je vidět hodně individuí s váhou přes 270 kg, ti se dlouhého věku nedožijí. Ztratí schopnost se pohybovat a živí se tím, že si zavolají telefonem donášku tzv.potravin. Ale může se stát, že v krizi obsluha nebude. Teď v zimě uvidíme, jak nám to půjde v Evropě. Cíl globální mafie zřejmě bude dosažen, není kam utéct.
O tomhle je i LGBT
Ta parta se z principu nemnoží a má promiskuitně-riskantní životní styl. Ještě lepší jsou Transky. Tam už je to i s jistototu sterility. Proto se to tak tlačí.
A nejlepší na tom je, že do toho jdou dobrovolně. Sice někteří později litují, ale sterilizace už je nevratná. A negroidi se sice množí, ale bez potravy taky dlouho nepřežijí. A nejlíp dopadnou vegani v evropské zimě.☻☻☻
Zasněžené pasviny
A kde je bankrot, ke kterému USA spějí ? Ten nastane, až nebudou schopni platit úroky z dluhů, které stále narůstají. Pak se bude prodávat národní majetek i krachující firmy. A ovládne je Čína a naučí je pracovat za hrst rýže denně a žádné dávky. Už teď tam probíhá drogová válka a její důsledky tam také nemáte.
A máme tu zpět stejnou kolonizaci, jakou zavedli kolonisté v porobených zemích v průběhu staletí. Využívali ve velkém i dětskou práci, kdy po celodenní dřině dostaly děti jeden dolar, aby nepadly hlady. Bohatství země se vyrabovalo. Když nebylo co krást, byla obětem loupení všeho a všem vrácena země, kde už nic k rozkradení nebylo. Pak tam vypukl hladomor, který mírnili ti, co si v té zemi nakradli a namastili si na tom kapsy, jakousi humánní pomocí z nakradeného. To se to žije, když spousta lidí musí makat na globální elitu, (pár set vyvolených) která si dnes zorganizovala obdobu toho, co se jí v časech kolonií, otrokářů osvědčilo. Stačí přesvědčit davy soustředěným vymýváním mozků a lidé si pak sami začnou kopat hrob. Mnozí z nich s nadšením. Protože věří falešným hráčům, kteří je zaručeně neoberou, když s nimi sedí u jednoho stolu. Ta víra je vždy obrazem procentuální primitivity národa, je obrazem neschopnosti čelit reálným hrozbám. Na to jsou vypracované psychologické metody, kdy lze obelstít davy, protože primární, lidské myšlení rozkládající lež zní tak přesvědčivě, že se k ní většina společnosti přikloní. Z této smyčky hozeného lasa se jen těžko chycený člověk vyprostí. Je zcela na straně toho, kdo ho obelhává, protože si myslí, že podvodník, manipulátor, je jeho spasitel. K němu oběť sepne ruce a žádá tvrdé tresty pro ty, kteří lest prokoukli. To oni jsou na vině, to oni ho ohrožují! Tímto způsobem postupují globalisti. Nezastaví se před ničím. V Talmudu jsou věty, myšlenky, z nichž mrazí. Jedna myšlenka je o tom, že pro vyvolenou rasu mají pracovat ostatní zdarma. Mohou být rádi, že je jim to umožněno, je to pro ně čest. Takže, dolar na den a mrskněte sebou chásko, nebo ani ten vám nedáme. Tak šup, šup, ať to lítá, sebranko líná! Myslíte si, že jste pro nás něco víc, než sebranka…? Tak to jste nečetli Talmud.
Mějte se hezky.
Hloupost národa se dá měřit i dle toho, jak velký prostor dávají lidé své vrchnosti ke svému vlastnímu zotročení.
Asi takhle herr Rednex mě to na tu naší kotlinku nějak nesedí.
V ČR je asi 10,5 mil lidí…
Z toho cca –
2mil dětí a studentů do 27 let…
1,5mil starobních a invalidních důchodců…
1mil pobíračů soc. a jiných dávek….
4,5mil státních zaměstnanců nebo lidí placených ze stáního rozpočtu (úředníci , politici, armáda,policie,soudy,zdravotnictví,školství,vězení,dráhy,energetika,povodí,lesy,památky,neziskovky atd…).
1,5mil lidí produktivních co něco tvoří (podnikatelé,firmy,zaměstnanci firem,banky a osvč) Z jejich daní a odvodů jede stát a krmí těch 9mil neproduktivních lidí….
Někde jsem četl ,že pokud při současném stavu klesne počet těch produktivních pod 1mil tak už to stát neutáhne ani při 90% zdanění práce…Nějak mi příjde ,že jsme v tomhle ohledu už hodně dál něž ti socani z Jůesej…
Vizionářům nějak uniká, že všechny ty mašinky, roboti počítače, družice vyžadují ke své práci nějakou tu energii. A že tu tak nějak máme energetickou krizi, protože zatímco vynakládané lidské energie ubývá, elektřiny, plynu atd, je potřeba stále víc a víc. A že najednou není kde brát. Že taková obsluha digitalizované měny nějakou tu energii sežere taky. Všechny ty onliny a digitální systémy, co nahradí člověka, musí dostat nějaký ten kabel do zástrčky. A že na tom to celé právě teď krachuje.
Cit.: „A všimněte si – tam nahoře v grafu (hnědá barva) se už objevuje větší počet lidí dělajících neproduktivní práci pro stát. Zatím je jich stále málo, ale přibývají.“ Autor tím myslí lidi pracující v oblasti vzdělávání (učitelé, vědci…), zdravotnictví (lákaři, LDN, sociální pracovníci….), policie, armáda (koukněte na vojenské konflikty, zvýšenou kriminalitu apod.)…… Ano, zdá se to, že tito lidé jsou „neproduktivní“, ale s postupným vývojem společnosti jsou potřební. Doba, kdy jsme měli ten svůj kousek půdy a nic jiného nás nezajímalo je pryč (v naší Kotlince víc jak 500 let, možná i 1000). Dnes prostě někam patříme, je tu nějaké společenské zřízení, a je jen na nás jak bude vypadat.
Vzniknou pracovní místa, o kterých dnes nemáme ani tušení. Stejně jako nevymřeli oni zmiňovaní zemědělci. Lidé jsou od přírody tvořiví a vynalézaví a zase něco vymyslí.
Já si například myslím, že se vrátíme k ruční práci, k řemeslným výrobkům.
Digitální měna na vládní úrovni již v USA dávno funguje.Tomu systému se říká EBT(Electronic balance transfer) a dříve food stamps.Skoro polovina Ameriky na tomhle funguje.Existuje i tzv.public housing,česky sociální bydlení,kdy nájem platí za člověka obec či stát,respektive člověk nájem vůbec neplatí.