22.10.2022
Kategorie: Humor

Jak se baví internet: Prodávej vejce přes Lipskou burzu

Sdílejte článek:

EMA

Pánové Kohn a Roubíček spolu cestovali vlakem, který zastavil na nádraží. Roubíček otevřel okno a do kupé se linula úžasná vůně horkých párků z pojízdného stánku na peronu. Vůně byla velmi lákavá. Kohn vyklonil z okna a zavolal na prodavače:
Poslyšte, pane, máte košer párky?
To prosím nemám.
No, co se dá dělat, povzdechl si Kohn a zavřel okno.
Moment, na to se musí jinak, říká Roubíček a zavolal: Mladý muži, máte nějaké párky, které nejsou košer?
Promiňte, ale takové taky nemám.
Výborně, tak nám dejte dva.

 

„Milá Sally, před třiceti lety jsme se ptali, jak dohnat životní úroveň západu, a dneska se ptáme, jak se vrátit k životní úrovni před třiceti lety. Nerozumím, proč nám přátelé prodávají plyn a ropu dráž než nepřátelé.
Podle faktury na elektřinu mám doma urychlovač částic, podle faktury za plyn bydlím na Aljašce, podle faktury za vodu mám koupaliště a podle platu pobírám podporu v nezaměstnanosti.
Ceny mouky a strouhanky se vyšplhaly tak vysoko, že výrobci přemýšlí, že by do párků opět dávali maso.
Loni touto dobou nám nakazovali sprchovat se po každé cestě ven, dnes nám sprchování zakazují.
Před rokem jsem se měřila, zda nemám moc vysokou teplotu těla, dnes měřím, zda nemám moc vysokou teplotu v pokoji.
Loni jsem bez roušky nemohla zazvonit u sousedů a dnes se mám se sousedkou koupat v jedné koupelně a péct kuře v jedné troubě.
Podle rady předsedkyně parlamentu jsem namísto plynu zkoušela vařit na svetrech, ale nešlo to. Co mám dělat?“
Odpověď:
„Prodávej vejce přes Lipskou burzu. Cena pro konečné spotřebitele 30 – 35 Kč za kus. Pokud by cena neúměrně stoupla, zastropuj ji v zájmu svobodného a demokratického trhu na 120 korunách za vejce.
Spolu to sneseme!“

Lekiš má krám v štetlu, ale bydlí v lese na samotě. Jednou se vrací domů a z křoví vyskočí lupič. Namíří revolver:
“Peníze nebo život.”
“Dám jim peníze, ale měl bych malou prosbičku.”
“Jakou”, zavrčí lupič.
Lekiš sundá kabát. “Podívaj, pane raubíř, já mam zlou ženu. Když jim dam ty peníze, bude mě bít a nadávat mi, že jsem je prohrál v kavárně v kartách. Tak mi tady, pěkně jich prosim, prostřelej ten kabát.”
Lupič prostřelí rukáv. “A ještě tady, ták a jednu sem prima, a teď sem. Tak to bude věrohodné a teď ještě klobouk.”
“Už nemam patrony,” zavrčí lupič.
Lekiš natáhne kabát. “Tak to ovšem pardon. Nemaji patrony, nebudou peníze.”

Poslanec Andrej Babiš neprožívá nejlepší období. Pomineme-li skutečnost, že s ním aktuálně probíhá soud a že nedávno proběhl v Praze summit EU, kterému předsedal Fiala, a ne Babiš, takže si Babiš nemohl udělat třicet dva tisíc selfíček s Macronem a Scholzem, navíc to s jeho výhledem na možnost být prezidentem nevypadá moc valně. Podle průzkumů by ho v prvním kole předstihl generál Pavel a ve druhém kole by ho porazili úplně všichni včetně Jany Bobošíkové, která nikdy nikoho neporazila.

„Když vyšly ty průzkumy, úplně zuřil. Kopal kolem sebe a vykřikoval, že to je lumpárna a že je to všechno zfalšované. Následně něco československy vykřikoval, ale tomu nikdo nerozuměl, takže nevíme, co říkal. Když se uklidnil, zadal okamžitě zhotovit nový průzkum, ve kterém naopak on porazí úplně každého včetně Václava Havla,“ prozradil zdroj blízký štábu Andreje Babiše, který si nepřál být jmenován.
Podle našeho zdroje je možnost, že by Andreje Babiše porazil někdo, jako je Jana Bobošíková, pro poslance naprosto nepřijatelná.
„A to ještě neví všechno. Dělali jsme si vlastní širší průzkum a ve druhém kole by ho porazila Dáda Patrasová, Pavlína z Masterchefa anebo, a to je asi nejhorší, Karel Janeček. Vlastně bychom mohli vzít úplně libovolného člověka, kterému už bylo čtyřicet, a ve druhém kole by Andreje Babiše porazil. Kdyby žil Hitler, tak by ho porazil. Tenhle vlastní průzkum jsme mu radši ani neukazovali,“ dodal zdroj blízký štábu Andreje Babiše.

I když by Andreje Babiše v druhém kole porazil úplně každý, šance v prvním kole má víc než veliké, takže do druhého kola by se dostal téměř na sto procent. S tímto potenciálem hodlá Andrej Babiš pracovat.
„Dlouho jsem přemýšlel, jestli budu kandidovat, a vypadá to, že budu. První kolo mám jisté. Druhé kolo podle průzkumů vypadá nejistě, ale byla by škoda nevyužít toho úspěšného prvního kola. Na stole tak jsou dvě varianty,“ prohlásil Andrej Babiš.
„Za prvé zkusíme prosadit, aby prezidentské volby byly pouze jednokolové. Tam si myslím, že by to byla tutovka a já jako prezident bych mohl nadále šířit dobro a lidé by se měli lépe.
Druhá možnost je, že bych já vybojoval první kolo a do druhého kola bychom vyslali jiného zástupce z holdingu,“ zamyslel se Andrej Babiš, jak obejít ústavu a urvat pro sebe prezidentské křeslo.
Zatím váhám mezi Havlíčkem a Schillerovou. Musíme si udělat průzkumy, který z těchto dvou mých podřízených má největší šance.
To by bylo schůdné. Tedy já první kolo, Schillerová nebo Havlíček druhé kolo. To by bylo, abych ten Hrad neurval,“ zatvářil se Andrej Babiš šibalsky.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Přiznám se že tahle perla mi unikla: „Byl jsem v šoku, co všechno si banka HSBC navymýšlela v žádosti, aby přesvědčili londýnskou pobočku, aby úvěr schválila.“ Takže i ten úvěr mu vnutili za jeho zády. Ten člověk má neuvěřitelnou životní smůlu.
  • Liz Truss není ovšem žádná rekordmanka. V r. 1830 usedl na francouzský trůn král Ludvík XIX., a to na pouhých 20 minut, než rezignoval.
  • Jsou lidi, kteří dávají na odiv svůj sociální status tím, že jezdí často do exotiky, mají víc drahých aut nebo tak něco. No a my kupujeme dva druhy kečupů, protože každé z našich dětí má rádo jinou značku a my na to prostě máme.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,46 out of 5)
Loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x