1.10.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Je Václavské náměstí stále ještě naše?

Sdílejte článek:

JIŘÍ SUDÍK

Máme se máme bát, že nám našeho Svatého Václava někam odhodí a nahradí jej bronzovou sochou Stefana Bandery ?

Vysvětlí mi to někdo ?

Na náš státní a významný svátek, tedy na 28.září 2022 byla na naše tradiční Václavské náměstí svolána demonstrace. Demonstrace byla klidná, věcná, předem ohlášená. Tuto demonstraci se však snažili narušit ukrajinští „komparsisté“ amerického komika Zelenského. Paradoxem je, že tito „komparsisté“ byli chráněni českou policii a tak mohli zcela beztrestně urážet účastníky demonstrace, mohli urážet naši vlajku, naši státnost, naše symboly. Ano, to vše pod ochranou české policie. To vše v den našeho významného státního svátku. Ne, na policisty bychom se zlobit neměli. Policisté zjevně plnili jen rozkazy Rakušana, tedy Ministra vnitra a šéfa zkorumpovaného a nechvalně známého klanu STAN.

Já se ale ptám dál. Co kdybychom něco takového udělali my, na Ukrajině, v Kyjevě? V nejzkorumpovanější zemi Evropy ? V zemi zcela ovládané oligarchy a americkou figurkou Zelenskym?

Jak by se asi tato zachovala tragikomická figurka zachovala ?

Co kdyby Češi přišli do Kyjeva a protestovali tam proti nacismu, proti hajlování, proti hákovým křížům ? Jak by se Zelenskyj zachoval, kdybychom kritizovali ukrajinského spolubojovníka Hitlera , tedy Stefana Banderu ? Štefana Banderu , jehož oddíly byly horší jak oddíly SS ? Připomínám, že Zelenskyj je ortodoxním obdivovatelem Bandery a také všeho co k němu patří.

Jak by tedy asi dopadli Češi , kteří by na Ukrajině našli odvahu protestovat nacismu?

Chci zdůraznit, že můj příspěvek není v žádném případě namířen proti Ukrajincům. Měl jsem možnost jich mnoho poznat a moc si jich vážím. Vážím si jejich pracovitosti, vážím si jich jako lidí. Věřte, že oni si pod Zelenskym, jeho předchůdci i pod všemocnými oligarchy opravdu zažili své.

Možná bychom si ale měli zkusit položit otázku před kým Ukrajinci utíkají? Před Zelenskym, před bídou, před korupcí, nebo před Rusama ?

Smutné na tom všem je, že Ukrajincům nejvíce ubližují současní zastydlí vládní komsomolci. Jsou to ti, kteří si ukrajinskou vlaječku lepí snad i na záchodové prkénko. Paradoxně, právě oni svým análismem Ukrajince nejvíce poškozují. Fialo, co vy na to ?

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)