29.9.2022
Kategorie: Politika

Jak vypadá vláda politologa v praxi?

Sdílejte článek:

KATEŘINA DOSTÁLOVÁ

Jak vypadá vláda politologa v praxi? Jako vláda Petra Fialy. Člověk plný ambicí, který chce vládnout a ve svém životě nevytvořil jedinou hodnotu, se cítí být předurčen přerozdělovat hodnoty druhých. Nic nového, zkušeností máme dost.

Petr Fiala není žádný pravičák, ale lidovec. Je to bytostný elitář (proto ta blízkost k TOP09), který velmi rychle pochopil, že svých cílů nedosáhne v malé straně. Vždy se pohyboval na pravé straně spektra, protože to patřilo k dobré společnosti dané dobou s Klausem. Neusiloval o stranictví.

Jak se stal lídrem? Na rozvalinách ODS. Měsíc před svým zvolením vstoupil do strany a ukolébal všechny roztrpčené členy brilantní pravicovou rétorikou. A tím to skončilo. Z politologa teoretika, nelze stvořit praktika. Členská základna spala a neprobrala se ani nevalnými výsledky a ani tím jak byla obejita spojením ve Spolu. A vracíme se na začátek. Petr Fiala je lidovec a mistr zákulisních tahů. Spojením s neomarxisty ukazuje, že jakákoliv kolaborace mu není cizí. Udělal z ODS klamavou reklamu na hodnoty, na kterých vznikla a rozmělnil všechny její zbytky v hodnoty evropské, které definovat nelze. Neexistují.

V devadesátkách jsme dělali vše pro skončení komunistického přerozdělování a regulace. Dnes jsme v situaci kdy masivně přerozdělujeme, regulujeme, žijeme v propagandě a pod kuratelou cenzury.

Pokud si tohle neumí členská základna ODS vyhodnotit, tak už nevím kdo. Je to na nich. Je na nich ukázat, že o demokracii se nemluví. Ta se dělá, ale zespod.

Pro správné pochopené mé poznámky chci říct, že už mám plné zuby dívat se na to, jak se nám hroutí pod rukama všechno to, co jsme 30 let budovali.

Kateřina Dostálová, FB

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)