21.9.2022
Kategorie: Ze světa

Vladimír Putin učinil zásadní krok … vyhlásil částečnou mobilizaci. Začne totální válka?

Sdílejte článek:

COM/HS

Prezident Ruské federace Vladimir Putin oznámil schválení opatření na ochranu suverenity Ruska včetně podpisu rozkazu o částečné mobilizaci. Proti Rusku na Ukrajině bojuje kolektivní Západ. To si vynutilo změny ve způsobu vedení konfliktu. Putin přistoupil k totální válce.

„NATO provádí průzkum na celém území jižního Ruska. Občané si mohou být jisti nezávislostí a územní celistvostí země. Rusko využívá všech dostupných prostředků ke své obraně, uvedl ruský prezident Vladimir Putin,“ informovala agentura RIA Novosti.

„Považuji za nutné přijmout následující rozhodnutí. Je plně adekvátní hrozbám, kterým čelíme. Konkrétně, v zájmu obrany naší vlasti, její suverenity a územní celistvosti, zajištění bezpečnosti našeho národa a lidí na osvobozených územích považuji za nutné podpořit návrh ministerstva obrany a generálního štábu na uskutečnění částečné mobilizace v Ruské federaci,“ uvedl ve svém prohlášení Vladimir Putin.

Ruský lídr přitom zdůraznil: „Opakuji, mluvíme o částečné mobilizaci. To znamená, že povolání pro vojenskou službu budou podléhat pouze ti občané, kteří jsou v současnosti v záloze, zejména ti, kteří sloužili v ozbrojených silách a mají specifické vojenské profese a příslušné zkušenosti. Osoby povolané do vojenské služby budou muset před vysláním do svých jednotek absolvovat dodatečný vojenský výcvik s přihlédnutím ke zkušenostem ze speciální vojenské operace. Byl podepsán dekret o částečné mobilizaci.“

Jak prezident připomněl, cílem Západu je oslabit a zničit Rusko, o čemž se tam už nahlas hovoří. Poté, co kyjevský režim veřejně odmítl mírové řešení problému Donbasu a veřejně oznámil své ambice získat jaderné zbraně, bylo jasné, že nový útok (ze strany Ukrajiny) je neodvratný. A pak by následoval útok na Krym – na Rusko.

Za těchto okolností bylo rozhodnutí zahájit preventivní speciální operaci jediné možné, zdůraznil Putin. Osvobození celého území Donbasu zůstává nezměněným cílem.

Luganská lidová republika již byla téměř úplně vyčištěna od neonacistů. V Doněcké lidové republice boje pokračují. Za osm let zde kyjevský okupační režim vytvořil několikastupňovou zónovou linii dlouhodobých opevnění. Přímý útok na ně by měl za následek velké ztráty, proto naše jednotky, jakož i vojenské jednotky donbaských republik, operují systematicky a kompetentně, využívají techniku, zachraňují personál a krok za krokem osvobozují Doněckou zemi.

Rusko podpoří rozhodnutí obyvatel Donbasu a osvobozených území

Politika zastrašování a teroru kyjevského režimu nabývá stále hroznější a barbarské formy a represe vůči občanům na celé Ukrajině se stupňují, řekl Putin. Za těchto podmínek Rusko podpoří rozhodnutí, které obyvatelé Donbasu, Záporožské a Chersonské oblasti učiní o své budoucnosti.

„Nemůžeme, nemáme žádné morální právo ponechat naše blízké napospas jejich katem, nemůžeme nereagovat na jejich upřímné přání rozhodnout o svém osudu, parlamenty lidových republik Donbasu, jakož i vojensko-civilní správy Chersonské a Záporožské oblasti se rozhodly uspořádat referendum o budoucnosti těchto území nás, Rusko, abychom takový krok podpořili.”

Ruský prezident potvrdil, že Moskva bude důsledná při obraně suverenity a celistvosti Ruska, jakož i v podpoře touhy krajanů rozhodovat o své budoucnosti. Prohlášení o částečné mobilizaci navazuje na předchozí oznámení o konání plebiscitu o vstupu čtyř oblastí Ukrajiny do státního svazku RF.

Referenda byla iniciována místními občanskými shromážděními s ohledem na přání místního obyvatelstva, které se v drtivé většině hlásí k ruské národnosti. Ruská jurisdikce bude znamenat zvýšení jejich bezpečnosti, neboť v případě útoku ze strany Ukrajiny by šlo o přímý útok na Ruskou federaci, což by se dalo kvalifikovat jako vyhlášení války Rusku se všemi z toho vyplývajícími důsledky.

Konání referend je naplánováno na 23.–27. září s tím, že 1. října 2022 by čtyři oblasti již mohly být oficiálně součástí RF. Podle průzkumu veřejného mínění realizovaného krymskou pobočkou Republikánského institutu politických a sociologických studií (RIPSI) podporuje sjednocení s Ruskem 94 % obyvatel Doněcké oblasti, 93 % obyvatel Luganské oblasti, 87 % obyvatel Záporožské oblasti a 80 % obyvatel Chersonské oblasti.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
87 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)