11.7.2022
Kategorie: Společnost

Tento týden se v EP schválila cenzura jak z 50. let. Kdo pro ni hlasoval?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

O tom, že se tento týden v úterý v Evropském parlamentu schválila cenzura, jaká dosud neměla obdoby, již nejspíš víte. Psalo se o tom poměrně hodně, proto jsem si myslela, že je zbytečné přidávat i svůj hlas a bruselskou totalitu opět jakkoli komentovat. Nijak mne rozhodnutí europoslanců neudivilo, navíc se o chystaném zákonu vědělo poměrně dlouho a komentovala jsem jej už v několika článcích v době, kdy s ním přišla Babišova hvězda Jourová, vrchní cenzorka celé EU.

Při hlasování se jasně ukázalo, kolik milovníků totality se v EU nachází. Je až neuvěřitelné, že ze 705 europoslanců hlasovala drtivá většina – tedy 539 europoslanců – pro cenzuru. Ti, kteří sami sebe nazývají „jedinými demokraty“ byli samozřejmě zcela jasně pro cenzuru.

Cenzura se má týkat internetu a bude mnohem širší než dosud. Prakticky bude zakazovat jakékoli odlišné politické názory než ty, které vyznává EU. Mají do toho být zapojeny všechny internetové platformy a především se mají prohřešky proti „jedinému povolenému názoru“ mnohem přísněji trestat.

V minulosti již Brusel přišel s jistými zákony, na jejichž základě jsou vám od té doby například mazány příspěvky na sociálních sítích či v některých diskuzích. Již v roce 2018 pak u nás schválila vláda ANO a ČSSD zákon o předsudečné nenávisti, na jehož základě již bylo odsouzeno mnoho lidí, kteří se nějakým ostřejším způsobem vyjádřili na adresu „obohacovačů“ na sociálních sítích (mělo by se již jednat o více než 100 lidí). Vždy se však jednalo o tresty podmíněné, jednou se podařilo trest nepodmíněný zvrátit v podmínku. V některých případech pak došlo k uložení pokuty (známý je případ p. Krafta, asistenta poslance Foldyny).

Druhý zákon, který byl nyní schválen v EU, má údajně předcházet nepřijatelným názorům, které – definované autoritou – mají být klasifikovány jako „nenávistné projevy“ a v budoucnu mají být trestány mnohem přísněji, tedy již rozhodně ne automaticky podmínkou, ale nepodmíněným vězením (zřejmě bude záležet na úvaze soudce).

Zákon tedy směřuje k tomu, že bude ZAKÁZÁNO vyjadřovat jiné názory než ty, které jsou udávány jako „evropské hodnoty“.

Co by to mohlo v praxi znamenat?

  • zákaz kritiky EU nebo hanobení atributů EU (např. pálení modrého hadru s hvězdičkami)
  • zákaz kritiky politiků
  • zákaz kritiky migrace, islámu
  • zákaz popírání globálního oteplování
  • zákaz zpochybňování rozhodnutí EU
  • zákaz kritiky LGBTQIA agendy
  • zákaz kritiky NATO, OSN, WEF a dalších „řídících organizací“ bruselských politiků
  • zákaz kritiky covidismu a očkování
  • zákaz odlišného názoru na světovou politiku

A jistě by se našlo i mnoho dalšího, co nebude možné jen tak beztrestně kritizovat. Svoboda slova tím již zcela zemřela – a to vše za podpory téměř všech europoslanců, které si Evropané vyslali do Bruselu, včetně těch českých.

Tentokrát nemá cenu ani jmenovitě vypisovat jak kdo hlasoval, neboť většina našich europoslanců byla pro nebo se alibisticky zdrželi.

Proti cenzuře hlasovali pouze europoslanci za SPD. Pro tuto totalitní cenzuru hlasovali všichni europoslanci z ANO,  TOP09-STAN, Piráti, KDU, zdrželi se europoslanci ODS a KSČM.

Uvidíme, jak bude vypadat cenzura v praxi. Naše vláda nám při blokaci některých webů již ukázala, že jiné názory akceptovat nehodlá, takže je více než pravděpodobné, že u nás (ať už bude vládnout kdokoli) se bude brát bruselské nařízení velmi vážně. V některých evropských zemích je situace s cenzurou výrazně volnější a zřejmě bude záležet vždy především na tom, kdo se aktuálně kde dostane do vlády, ale i na situaci v justici.

Jisté ovšem je, že vaše chování na internetu by mělo být sledováno a zahrnuto i do systému sociálních kreditů (záznam by měl být i součástí ID, které zavádí EU), takže je nakonec více než pravděpodobné, že za pár let budou na internetu figurovat výhradně uniformní mainstreamové názory – ty, které plně souzní s EU – a věznice budou plné disidentů. Jiné názory si pak budou lidé sdělovat jen v soukromí tam, kde nejsou v dosahu elektronických médií.

Zdá se vám to nemožné? Já si tedy myslím, že možné je cokoli. Po tom, co jsme zde zažívali posledního 2,5 roku, kdy se Ústava ponížila na úroveň toaletního papíru, bych se už nedivila vůbec ničemu….

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)