31.5.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Státní zloděj ČEZ

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Musíte se uskromnit, pokud nevyjdete s výplatou, najděte si druhou práci … tak k občanům naší země “moudře” hovoří vláda ČR. A velká většina lidí to poslouchá a nevěřícně kroutí hlavou. Banda politických mafiánů, která si z daňového výpalného udělala svůj životní kšeft má tu drzost po daňových poplatnících chtít další dřinu, pot, slzy a utahování opasků, zatímco sami mlaskají nad erárními koryty.

Jednou z posledních kapek do poháru trpělivosti obyvatel ČR je situace kolem energií. Papaláši ergo stát vlastní moloch ČEZ. Ten vyrábí elektřinu. Umí to levně. Prodá ji za malý peníz do Němec, za velký peníz se ta samá elektřina překoupí pro českého spotřebitele. Papalášům to nevadí.

Jenže stále více se cena té překoupené elektřiny zvedá. O 100 i více procent. Mnoho českých zákazníků při počítání výplaty a měsíčních výdajů zjišťuje, že jaksi na to nebude mít. Že po zaplacení domácích mandatorních výdajů budou chcípat hlady. Papalášům to nevadí.

Papaláši se totiž mají dobře. Z eráru jim chodí každý měsíc asi desetkrát více než obyčejnému pracujícímu člověku. Vůbec tak nechápou jeho obyčejné starosti. Vláda Fialového vysílače signálů prý usilovně pracuje. Chudým zařídí sociální tarif. Tedy jen do určité spotřeby. Takže když budete svítit svíčkami, topit dřevem, nebudete zbytečně čumět na bednu, tak za elektřinu zaplatíte méně. Hurá, soudruzi! Ještě by nám mohli poradit přestěhovat se do jeskyně a bude úplně po starostech.

Nicméně jsou i jiní lidé. Vyvolení. Pracují ve státním podniku ČEZ. V tom podniku, který české obyvatelstvo ožebračuje cenami energií. V tom podniku, který by měl stát řídit. V tom podniku, který na okrádání lidí drastickými cenami vydělává čistého miliardy. V tom podniku, který posílá své zákazníky to temného středověku. V tom podniku, který má politiku maximálních cen, maximálního zisku a bezohledného drancování peněženek svých zákazníků. V tom podniku, kde papaláši ergo stát mají majoritu. V tom podniku, kde si hlavní drancovatel přijde na roční odměnu přes 34 miliónů Kč. Prý za vynikající práci, samozřejmě dle smlouvy. S naším státem.

Na co je nám takový stát? Stát který dopustí, že hlavní dodavatel energií svým obyvatelům se chová jako zloděj? A ještě hlavním lupičům za tu ukradenou kořist zaplatí roční milionové odměny v sumě, kterou si obyčejný člověk nevydělá za celý život?

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x