24.5.2022
Kategorie: Společnost

Další euronesmysl z pera EU: Kvóty na audiovizuální díla a žaloba za neplnění

Sdílejte článek:

MARKÉTA KAREŠOVÁ

A je to tady zase. Další paskvil. Další euronesmysl. Další příkaz a při neuposlechnutí trest. Podle EU na prostý lid zřejmě platí jen přísnost a rákoska.

Tentokrát nás EU zažalovala za to, že se nedíváme na dostatečný počet filmů, vyprodukovaných ve státech Evropské unie. (https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/evropska-komise-zaloba-na-cesko-audiovizualni-vysilani.A220519_125010_domaci_tbr)

Asi nikdy nepochopím, že po tom množství všech možných předpisů, příkazů a zákazů z EU, které jsou často nesmyslné, omezující a neskutečně drzé, stále tolik lidí Evropskou unii velebí a kritiku této sekty nejen obhajují, ale drží se jí jako klíště.
Posuďte sami.

To si tak sedíte v neděli večer u televize a koukáte se na film. Vtom vás napadne, že byste si raději pustili hudbu a přepnete na hudební kanál. A šup, než se nadějete, už u vás zvoní předseda uličního výboru a jde vám vynadat. V této ulici se budete dívat na film! A hudbu jen chvilku po ránu, abyste to nepřehnali. Aby to nedopadlo tak, že si nakonec budete dělat co chcete. To se v této ulici totiž nesmí. Byť jste u sebe doma, ulice je ulice a vy prostě budete poslouchat.

Také byste tomu milému člověku poděkovali a přepli byste televizi zpět na film? Také byste byli šťastní, že ten váš skvělý uliční výbor máte? Asi ne, že? Asi byste souseda i s jeho nápady hnali hodně rychle ze dveří.

Tak teď zkuste popřemýšlet, proč si Evropská unie tyto neomalené způsoby předsedy uličního výboru může dovolit a to dokonce za hlasitého potlesku většiny těch, které omezuje.

Proč ji posloucháme, platíme a velebíme? Mně to smysl nedává. Já bych ji hnala ze dveří stejně, jako toho uličního předsedu.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)