19.6.2024
Kategorie: Společnost

Však my už si je najdeme!

Sdílejte článek:

RUDOLF GAJDOŠ

Důležité upozornění: Tento blog obsahuje informace nakombinované s ironií, sarkasmem a černým humorem. Čtení je na vlastní nebezpečí!

 

Už jsem v jednom z mých blogů psal o tom, že Spojené státy evropské (čti: Evropská unie) začínají v mnoha ohledech kopírovat Sovětský svaz. Například v Nizozemsku se svého času snažili o kolektivizaci. Kus Sovětského svazu ale nakonec dorazil i k nám.

Po aféře ohledně Vrbětic, kde nás pan Babiš ubezpečil, že za to může Rusko a předhodil obecnému lidu dva jména našich zavilých nepřátel – rozvracečů našich pokrokových a demokratických hodnot, se jakoby chvíli nic nedělo. Ale nepřítel nikdy nespí – a po vypuknutí války na Ukrajině, kde podle naší milostivé a dobrotivé vlády hrajeme první housle a kdy je smrtelný hřích to, že naši vojáci hrdinně neženou ruskou sběř někam za Ural, se začaly dít velké věci.

Začalo to nejdřív nevinně a pomalu: vynořily se články o tom, že prý Rusko se snaží podplatit jistá média, která budou do světa troubit ruské narativy. Kromě médií byli osočeni i různí politici, kteří jsou prý Ruskem placeni. Že ti politici jsou všichni v opozici a některým z nich na naší republice opravdu záleží, je takový nepodstatný detail, který pomalu nestojí ani za zmínku.

Pak se z ruských ambasád vyrobila špionážní centra. Obecný lid začal být strašen odposloucháváním a shromažďováním citlivých informací. Že se citlivé informace o občanech sbíralo i za covidu, a to ne od Rusů, ale od těch, co nás dnes před Rusy varují, je také nepodstatná informace, že? Co bylo, to bylo…

Ale co by se nestalo: kremelskému despotovi Vladimiru Vladimirovičovi nejspíš nestačilo nás odposlouchávat a šířit mezi nás zpátečnické a reakční informace, on si rovnou řekl, že ten náš Český sen zničí. A začal opravdu mazaně a fikaně, rozhodl se totiž zaútočit na naše nejcitlivější místo: na autobusy pražské MHD zaparkované v garáži na pražském Klíčově. A aby nebyl nápadný, najal si na to nějakého Kolumbijce… (Už jenom čekám, až tam najdou zapomenutý ruský pas nebo Putinův portrét. To bude důkaz!) A tohle šílenství nejspíš na obecný lid stačilo, protože když za několik dnů na Libavé došlo k výbuchu, při kterém byl jeden voják zabit a několik zraněno, už bylo jasné. Alespoň podle vyšetřovací komise složené z odborníků z diskuze na iDnes.cz. To že pořádné (a hlavně oficiální) vyšetřování se teprve rozbíhá, přece nevadí!

Já bych se chtěl skromně přihlásit, že taky mám tušení o jednom spikleneckém centru: v Pardubicích nedávno došlo k tragédii, kdy se čelně srazily dva protijedoucí vlaky. Kořen problému je prý v chybějícím zabezpečovači: ten starý byl odstraněn a místo něj nainstalován nový, který ale nebyl spuštěn, protože se ho mělo s velkou slávou spustit 1. ledna 2025. Vlaky tedy stanicí Pardubice hl. n. jezdily jako za císařpána, tzn. když si strojvedoucí nevšiml návěsti Stůj! a projel ji, dispečer neměl šanci se o tom dozvědět a nějak zasáhnout… Není tohle sabotáž jako řemen?! Co když ve Správě železnic a na Ministerstvu dopravy sedí nějací ruští agenti, kteří oddálili spuštění nového zabezpečovače a úmyslně způsobili tuto nehodu?

Dostali jsme se do doby, kdy už nebude platit přísloví, že za mnoho věcí v naší zemi může Japonec Ono-se To, často doprovázený jeho bratrem Samo-se To. Teď za všechno může Rusko, které sice na jednu stranu už dva roky prohrává a jehož šéf umírá na plejádu nemocí, ale na druhou stranu je všude a je všehoschopné. Ve společnosti se rozšířila chiméra, že za nic si nemůžeme my sami, ale náš nepřítel, který je někde daleko a kdyby on nebyl, všechno by klapalo tak, jak má. Jestli tohle není to samé, co našim rodičům a prarodičům do hlav vtloukali komunističtí pohlaváři, jenom v jiném kabátu, tak už fakt nevím.

Bláznivá honba za všudypřítomnými ruskými agenty může být pro někoho poněkud úsměvná, jenže když na vás na pravdomluvném a nezkresleném zpravodajském portálu iDěs.cz vybafne článek od sociologa, který tvrdí, že Rusko už dokonce stojí i za globálním oteplováním, to už je prostě moc. Člověk, který ještě používá zastaralý a už dávno překonaný orgán, tj. mozek (v newspeaku chcimír, dezolát, Putinův poskok atd.) se podiví, odkdy sociologové řeší klima, že tohle je práce pro meteorology a klimatology, ale my, úderníci a bojovníci za lepší zítřky, máme přece jasno! Pusťte nás na ně, porveme se za vás…! A že v honbě za domnělými agenty naděláme víc škod než užitku? A že to všechno blouznění odskáčou ti, co za nic nemohou, tzn. obyčejní lidé? Nevadí, vždyť přece když se kácí les, létají třísky…

No, nevím co říct závěrem, ale když jsem si dneska otevřel knihu Souostroví Gulag od A. Solženicyna a vybafly tam na mě tyto úryvky od V. V. Majakovského, při vzpomínce na honičku za ruskými agenty mě doslova zamrazilo. Zkuste si místo Komsomolu dosadit třeba Evropskou unii nebo něco jiného, západního:

Mysli na Komsomol dny a týdny!

Řady své obhlížej pozorněji.

Jsou všichni komsomolci doopravdy,

nebo jen komsomolce hrají?

Kdo nezpívá dnes s námi –

ten je proti nám!

(Majakovskij)

 

 

blogosvet.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)