21.6.2022
Kategorie: Politika

Neodstoupím, nikdy neodstoupím, v podání potentátů STAN

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Petr Gazdík rezignoval na post ministra pro „já na dovolené nebyl… jo vy myslíte v Alpách, tak to jsem byl“, dříve ministerstva školství. A s elegancí Houdiniho se přesune k 1. červenci z ministerstého křesla do běžné poslanecké lavice. Plat mu sice klesne, ale ne zase tolik. Jeho příkladu následoval europoslanec Stanislav Polčák, pozastavil své členství v hnutí STAN, své bohabojné službě lidu v Evropském parlamentu se ovšem nevzdá. Logicky ani platu, který rozhodně nečeká snížení.

Dokážu si představit titánský hněv Víta Rakušana, předsedy hnutí STAN a zároveň ministra pro krytí trestních řízení hnutí STAN, dříve ministerstva vnitra: „Péťo, Stando, kdyby nebylo před komunálkama, prosím, ztratí se to, ale před komunálkama? Ukliďte se na chvíli stranou, místečka se pro vás pak najdou. Jinak hrozí, že se na pražskej magistrát ani neprokoušeme, chápejte. Musíme zůstat čistý. Platy vám zůstanou, teplý místečka taky,“ řekl nejspíš v tomto duchu Vítek.

A pozor, to vše s vědomím toho, že byl na počátku roku upozorněn Hanou Kordovou Marvanovou ze své stáje, že v Praze se houfně vybírá hlubučkovné a celou věc ignoroval, jako všichni zúčastnění. Varování bylo, předpokládejme, dosti naléhavé, protože po jeho nepřijetí Kordová Marvanová odešla z hnutí STAN. Nejedná se tedy o krytí straníka? Prostě takové malé, ale stále platné: „K budování a obraně socialistické vlasti buď připraven!“ Jen s trochu regionálními úpravami pro potřeby navazování podivných vazeb v rámci transparentnosti hnutí STAN, které svým půlročním angažmá ve vládě zasadilo co měsíc jednu pořádnou facku skutečným starostům, kteří se pod jejich značku přihlásili. Po půl roce vlády zůstali ve vedení STANu jen dva lidé. Rakušan a jeho místopředsedkyně Věra Kovářová. Nikdo další. Přičemž Rakušan věděl a kryl hlubučkovné přinejmenším tím, že s ním nic nedělal. Zůstane ve vedení brzy jen Kovářová? A co na ni praskne za měsíc? A jak to, že odstupuje Gazdík se slovy – nic jsem neudělal, nic jsem nevěděl – přičemž Rakušan, který toho věděl dost a přesto nic neudělal, zůstává ve funkci? To se nám ten princip očisty vyšších pater politiky nějak nedaří. 

Jedno je na celé věci fascinující. Michal Redl a jeho znalecký posudek. Redl nebyl při procesu s Radovanem Krejčířem, s kterým byl spoluobžalován, schopen ani vnímat trestní řízení a byl zbaven svéprávnosti. A to na základě znaleckého posudku. A přitom zcela očividně nyní tahal za provázky jedné z vládních stran. Člověk, jenž stále není vinou nesvéprávnosti schopen byť i jen vnímat trestní řízení, je schopen vnímat a řídit korupční chobotnici, která se s hnutím STAN rozlezla po Praze? Není otázkou na místě, jestli se v té naší Bohem zapomenuté republice nedá objednat znalecký posudek na přání? Samozřejmě jen případě, když má člověk známosti a dost peněz. Na nějakém slevovém portálu ho asi v akci za výhodnou cenu nenajdeme.

A to je definice naší politiky. Přijdou Věci veřejné a po jednom angažmá ve vládě končí s ostudou a několika potentáty, s kterými se táhnou soudy několik let. Přijde STAN, křičí o transparentnosti a odkmotření české politiky, a zase dojdeme do fáze, kdy jeden kryje druhého do té doby, dokud to na jednoho nepraskne. Pak od něj, když je přesunut do vazby, dají ruce pryč, když na něm jen ulpí podezření, tiše ho uklidí do mediálně krytého prostoru, kde problém vyhnije a on tak může své nekalé rejdy provozovat vesele dál.

A tak se vytrácí důvěra nejen v politiku, ale zároveň i ve spravedlnost. Ti, kteří nejvíc křičí o transparentnosti a důvěře, nejvíc kradou. A justice, která má hledat pravdu nestranně a neúplatně, rozdává prostřednictvím znaleckých posudků vlivným a zajištěným klientům univerzální pardon ve formě zcela formálního zbavení svéprávnosti. Kdo nepochybuje o cinknutém znaleckém posudku pro Redla, nechť se hlásí jako exponát do muzea rarit. Ale takhle naše soudy prostě někdy pracují. Straní tomu, kdo víc dá, nebo tomu, kdo zná vlivnější loutkáře v pozadí. Opravdu se nám těch třicet let nepovedlo. S nynější vládou jsme si jen pořádně promazali sáňky, aby nám to z toho kopce jelo ještě svižněji.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)