17.3.2023
Kategorie: Ekonomika

Černý pasažér důchodového systému? Státní zaměstnanec

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

V důchodovém systému chybí spousta peněz a politici a státní úředníci hledají, jak by důchodový účet naplnili. A taky hledají, na koho by svedli vinu za svoji neschopnost.

 

Živnostník, chcete-li OSVČ, se do hledáčku vlády opakovaně dostává, když státu teče do bot. Když politici – lhostejno zda je to levice, nebo si říkají pravice (a oni si tak jen říkají) – hledají viníka toho, že jim prostě nevychází jejich plán. Plán, to je jejich volební program, kterým věší bulíky na nos prostým voličům. Když nevychází plán, tak je třeba ukázat černého pasažéra systému a “odhalit” veřejnosti viníka. Nejprve, za Sobotkovy vlády, zahřměl hlas socialistického ministra – živnostník je parazit, je třeba ho skřípnout. A politici začali vymýšlet kontrolní hlášení, EET, přitvrdili daňový řád, začali vysílat více a více kontrol. Kromě EET tyhle nesmyslné povinnosti komplikují podnikání do dnešních dnů. Babišova vláda na to navázala a naložila živnostníkům další povinnosti. Tihle politici asi vycházejí z nepřímé úměry, že čím menší živnostník, tím větší daňové podvody páchá. Nebo to tak není a nemůže být?

Černým pasažérem systému není, jak se nám snaží politici namluvit, živnostník. Černým pasažérem důchodového systému, ale i státního rozpočtu jako celku, jsou zaměstnanci státu. V současné době už jich máme téměř jeden milion! To jsou ti, kdo do státní kasy nepřidají ani korunu, to jsou ti, kdo jsou placeni z peněz, které podnikatelé, živnostníci a jejich zaměstnanci vydělají, a které jim stát vezme. Zaměřme se na černého pasažéra a peněz bude dost.

 

blogosvet.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)