8.11.2023
Kategorie: Společnost

Mohou se kamiony předjíždět?

Sdílejte článek:

JAN BITTNER

Neustále žasnu, když se někdo bez odborných znalostí pouští do “řešení” problému, o jehož podstatě nic neví (bohužel však vím, že velká část laické veřejnosti to schvaluje, protože si zatím neuvědomuje následky).


Základní teze:

Ti zpropadení kamioňáci se předjíždějí a tím blokují dopravu jiným. A tak jim to zakážeme! Jenže ono to v důsledku přinese ještě větší chaos a problémy, než jsou dnes….

Samozřejmě, že mě taky štve, když kamion jedoucí v levém pruhu rychlostí 90 km/hod (víc to nejde – omezovač) omezuje jiné řidiče v levém pruhu. Některé kamiony mají omezovač už na 85 a dokonce i na 80 km/hod (ADR – plyny). Jenže ono to má (samozřejmě kromě nekázně) i řadu jiných důvodů. Kamiony jsou vybaveny různě silnými motory od 350 do 500 koní a vozí různé náklady. Někdo má silný motor a veze jen 3 t plastových obalů a jiný má slabší motor, ale zrovna veze 24 t železa. A těch možných kombinací je velké množství.

Takže si teď nově po Kupkově zákazu představte nekonečnou řadu kamionů jedoucí jako šňůra v pravém pruhu (nikdo soudný se tam mezi ně nezařadí, protože už nikdy zpět nepřejede) a v levém jedoucí autobus na lince Praha-Brno rychlostí 100 km/hod (víc nemůže – omezovač) a za ním nekonečně se táhnoucí frontu jiných vozidel. A tak aspoň, paradoxně, zmizí ti, kteří dosud občas jeli 150 km/hod nebo i více.

Řešení této situace je vzhledem k extremnímu nárůstu počtu vozidel včetně kamionů jiné. Stavba již standardně dálnic o třech jízdních pruzích a v exponovaných místech i čtyřpruhových (v podstatě dva pruhy pro kamiony a dva pro ostatní). Že to jde jsme měli možnost vidět již před mnoha lety kolem Mnichova.

Ale možná je moje úvaha zcela zbytečná. Bruselští psychopati se totiž vydali cestou deindustrializace a zničení průmyslu v zemích EU v zájmu záchrany planety před tím zhoubným CO2 (který potřebují rostliny a vracejí nám kyslík). A tak brzo zkrachují továrny, kamiony nebudou vozit materiál a hotové produkty a konečně se nám ty dálnice uvolní. Kdo však po nich bude jezdit, když široké masy dosud pracujících zchudnou, toť otázkou….

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x