21.9.2023
Kategorie: Společnost

Tichým krokem kolem orchestřiště. Slepá kultura jde demonstrovat a žádá si soucitu

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Kulturní fronta zcela nekulturně pozvedá hlas a dožaduje se také trochu peněz na živobytí. Nástupní plat vysokoškolsky vzdělaného umělce je nyní na úrovni 25 tisíc Kč, hlásí Unie orchestrálních hudebníků ČR. Ta spoluzaložila iniciativu „Nenechme kulturu utichnout“, která chce na vládu tlačit, aby do kultury šlo mnohokrát slibované, ale nikdy naplněné 1 % státního rozpočtu. Nejen chlebem živ je člověk. Ale i chlebem. A celá iniciativa ukazuje jediné – naši kulturní šemíci jsou až nemravně slepí.

„Roky voláme po tom, aby všechny vlády, které slibovaly 1 % na českou kulturu, dodržely svůj slib. Současná vláda se i přes svůj závazek v programovém prohlášení nechystá k tomuto slibu přiblížit ani v příštím roce. Dle návrhu dojde naopak k prudkému snížení. Pro srovnání: za minulé vlády byl v roce 2021 poměr výdajů státního rozpočtu na kulturu 0,75 % bez církevních restitucí. V roce 2024 by se podle aktuálního návrhu mělo jednat o poměr jen 0,64 %. Proto dnes ohlašujeme vznik iniciativy Nenechme kulturu utichnout,“ říká Jiří Dokoupil, prezident Unie orchestrálních hudebníků ČR a lídr iniciativy Nenechme kulturu utichnout. Ruka natažená, v kapse věčně hladová peněženka.

Naše umělce bych rád upozornil, že netrpí jen oni. Nekompetentnost a hloupost naší garnitury dopadá na všechny. A dokud se nezačne společnost spojovat, budou její jednotlivé části za blbce, s kterými je tak jednoduché vytírat podlahu. I s vámi, vy happeningové od kultury, si současná garnitura vytře podlahu. Nestojíte jí za řeč. Na 8. října plánujete v Praze happening, kde všechny orchestry zahrají společně, a myslíte, že to něco změní? Akorát tak zahudete pro pobavení turistům. Doporučuju před sebe hodit na okraj chodníku pár klobouků, vyděláte si víc než celým vaším tlakem na vládu. Turisté vám nějakou tu valutu nasypou. Současná garnitura, Strana i vláda v jednom, vám jen naloží. Odebere něco na poplatcích, na daních, na zvýšených cenách všeho. O to větší kulové vám zbude.

Tady máte inspiraci pro vaši další činnost z kolbišť pornohrátek naší nové normalizační „kultury” zcela bez kultury:

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x