11.5.2023
Kategorie: Ekonomika

Školkovné

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Zrušme školkovné, protože kdo pracuje, má peněz dost a nepotřebuje to. Vaše peníze nepatří vám, patří státu a vládě. Čím dál víc.
A že má peněz „dost“, (co je podle vlády pro běžný lid dost, je poměrně zajímavé), právě proto, že mohou oba rodiče malého dítěte chodit do zaměstnání, to vám nedošlo? A že si ty školky mnohdy musí draze z těch vydělaných peněz platit, taky ne? Ono totiž není snadné místo ve státní školce získat, protože je jich nedostatek. Z nějakých „záhadných“ důvodů se ten nedostatek teď ještě prohlubuje, ale o tom teď psát nechci. A i když místo ve školce seženete, ve valné většině z nich zkrátka náročnou pracovní dobu obou rodičů s jejich provozní dobou neskloubíte. Něco o tom vím.

„Od zrušení školkovného si ministerstvo financí slibuje, že ušetří až 1,6 miliardy korun.“ Jenže to nejsou žádné peníze ministerstva, které by ušetřilo a milostivě těm rodinám dalo. Ani to není žádná sleva na dani, jak se to vznosně nazývá. Ne. To jsou peníze těch lidí, které si vydělali a stát jim je pouze milostivě nechal. A nechal jim je proto, že někdo příčetný v minulosti uznal, že se to v konečném důsledku vyplatí, protože díky tomu ti lidé mohou pracovat i v časově náročných pozicích, a nejen na střídačku na směny u pásu. A díky tomu, že si je vydělat mohli, odvedli státu samozřejmě další tisíce na dalších daních. Připomeňme, že zdanění práce jako takové, je u nás už tak na velmi vysoké úrovni.

Mimochodem nejedná se o žádné financování protekčních školek bohatým, jedná se o možnost odečíst si částku do výše minimální mzdy. Ale samozřejmě, těm rodinám to pomůže. Poslední dobou mám pocit, že zatímco státní správa neustále narůstá do obludných rozměrů, mandatorní výdaje státu již pohltí téměř celý rozpočet (stát přestává být schopen ufinancovat sám sebe), tady se někdo rozhodl zakleknout na každého, kdo pracuje jen proto, aby ty lidi vyždímal do poslední kapky. Do posledního člověka, který ještě bude něco vlastnit.

Tahle vláda je naprosto ta nejhorší a nejméně kompetentní, kterou jsme kdy měli. Místy se mi zdá, že ti lidé buď naprosto zešíleli, nebo je za to někdo platí.

Posuďte sami: Bereme si miliardové půjčky na Ukrajinu, aniž bychom měli tušení, jak efektivně ty peníze budou využity a ručíme za ně. Další miliardy si bereme na financování německého výmyslu pod názvem Zelený úděl a na odříznutí od ideologicky špatného levného plynu, aniž bychom měli stejně dostupnou variantu. Už teď pomalu nezvládáme platit úroky z úvěrů, co už máme. Zavazujeme se dávat 2% HDP na obranu, ale zároveň se hodláme odříznout od největšího trhu světa v Číně. Ošklíbáme se nad spoluprací v rámci V4, ale klidně si tu cenově zničíme své zemědělce dovozem levného, mnohdy závadného obilí z Ukrajiny. Ministr zemědělství místo toho, aby to komplexně řešil, vyjedná v Lidlu slevovou akci na mouku.

Zrušíme školkovné, zvýšíme sazbu DPH na léky, ale snížíme zdanění hazardu. Na léky, které nejsou, tak ministr zdravotnictví navrhuje v lékárnách příděly po tabletkách a chlubí se, jak mu jdou tankové hry. Ministři mají neomezený počet náměstků, ale ministerstvo financí se sekne o 60 miliard na dani, kterou samo vymyslí. Prezident jezdí nakupovat do Polska a náměstek Fialy radí lidem, kteří na jídlo u nás nemají totéž. Uvažuje se o zvýšení daně z nemovitosti na dvojnásobek, ale majitelé stamilionových účtů v daňových rájích si mnou ruce. Vláda na ně opět nedosáhne, a ani se o to nesnaží. Nekonečný výčet…..

Přemýšlím, co všechno si ještě necháme líbit a co ještě jsme ochotni snášet. Jak dlouho nám ještě stačí fotky premiéra s pilotem, jak dlouho nám stačí, že se vymlouvají na válku s Ruskem. My to nenarveme do zdi. My díky nim pojedeme až na dno. Oni ne, oni si své dost pravděpodobně pojistili, možná právě v těch rájích. O to se nebojte. Ale pak už bude možná pozdě chtít něco měnit.

 

FB

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x