4.3.2023
Kategorie: Politika

Jak se vyrábí budoucí vláda

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Petr Fiala na tu svou násilnou politiku snižování důchodů jde velmi nešťastně. Nekomunikuje, dělá vše navzdory, staví se, ač ve vládě, do opozice vůči celé společnosti. Ano, zavádí nepopulární kroky, zavádí je v roce, kdy nás nečekají žádné zásadní volby, přesto to dělá stejně blbě, jako ve své době Andrej Babiš.

První byla účelovost Fialovy geurilly a její partyzánština proti společnosti. Ještě v listopadu a v prosinci minulého roku Fiala a spol tvrdili, že na důchody se sahat nebude, na věk odchodu do důchodu také ne. Není důvod. Účelové lhaní věčně pravdomluvné vlády, která bojuje proti dezinformacím. Po zvolení generála Pavla do úlohy monarchy konečně přišel čas odhalit některé karty. Jurečka jako plemenný býk Strakovy akademie odkázal budoucí důchodce do říše snů. Pracovat se bude do 68 let. Nazdar, rozhodli jsme. Detaily upřesníme. Diskuse je bezpředmětná.

Pak přišel nálet se snížením zákonem dané valorizace důchodů. Valorizace je v zákoně usazená už od začátku devadesátých let, všechny vlády se jí řídily a žádná neměla potřebu (nebo spíš odvahu) na zákon sáhnout. Až ta nynější. Důvod je jednoduchý. Valorizace je vázaná na inflaci. Ta když příliš stoupne, musí vláda ze zákona zvednout i důchody. Odtud jdou pak ona marketingová provolání koalice SPOLU, která do světa vytrubuje, že to ona rekordně zvedla důchody a že je na důchodce hodná. Nedodá, že na ně je hodná, protože jí to zákon přikazuje. A právě ten zákon, který přikazuje jakékoliv vládě, aby byla hodná na důchodce, chce Fialova guerilla změnit. Aby pro příště mohla být na důchodce také trochu zlá. Vždyť vytvářejí státu hospodářskou škodu. Škodná. Na odstřel. Sice zemi táhli celý svůj produktivní život, Fialovi zaplatili studia i teplé místečko na univerzitě, ale co je nám teď do nich, že.

Vláda ovšem přistoupila k řešení jako loni k řešení předpokládané ekonomické i energetické krize. Vytvářela dlouho ničím nerušené ticho, problémy narůstaly, narůstaly, a teprve až když se náměstí začala plnit rozzuřenými davy, hodila vláda zpátečku. Navíc zpátečku jen kosmetickou, nicneřešící. Okolním státům i teď máme co závidět. Však, jezdíme k nim, ti kdo můžou, nakupovat i běžné potraviny. Inflace a nezvládnuté krize dostoupily tak daleko, že je levněji i v Německu, které je nesrovnatelně bohatší než my. Takovou absurditu Fialova vláda vidět a tedy ani řešit nechce. Důchodce na hranici přežití dostane ještě menší almužnu, aby si mohl nakoupit v Německu, kde tamní důchodci berou násobně vyšší důchody. No není to hodné pochvaly?

Fialova nadvláda ovšem dělá podobnou chybu, jakou dělal Andrej Babiš při zavádění elektronické evidence tržeb. Ten nevytvořil nutnou veřejnou diskusi, nekomunikoval konstruktivně s opozicí. Naopak, nechal opozici, aby si z EET udělala odbojové téma. Veškerá opatření s EET se pak s nástupem Fialy do vlády spláchla do septiku. Investovaly se do toho desítky milionů, ne-li stovky, začínalo to pomalu fungovat, ale opozice se dostala do vlády a všechno zastavila. Mstivost a vzájemná nevraživost vlády a opozice na vrcholu svých sil. Co vláda zavede, to opozice v budoucí roli vlády zruší. A naopak a stále dokola. Trpí republika a její obyvatelé.

Fiala nejedná jinak. Nechal opozici, aby si z důchodů udělala téma. Nezapojil ji do diskuse, do diskuse nezapojil ani veřejnost. Prostě všechny postavil před hotovou věc. Věk se bude navyšovat, důchody se budou snižovat. Jestli se vám to nelíbí, tak mi vlezte na hrb, já jsem panovník. Což povede k jedinému, opozice, pravděpodobná příští vláda, si vetkne do programu, že Fialův zásek do valorizací důchodů i věk odchodu v 68 letech prostě zruší. Jako to udělal Fiala s EET. Zrušit. Nehledět na škody, zrušit. Máme to v programovém prohlášení, abychom se vymezili proti vládě, kterou chceme u příštích voleb pohřbít.
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x