22.1.2023
Kategorie: Společnost

Sametový kýč

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

Jestli něco prohraje generálovi Pavlovi volby, v nichž měl podle všech prognóz téměř jisté vítězství, budou to jeho podporovatelé.


Samotná kampaň, vytvořená jeho marketingovým týmem, je vedena velmi profesionálně. Problém tkví v lidech, kteří vyjadřují generálovi podporu, a to způsobem zcela kontraproduktivním.

Na Petra Pavla se v posledních dnech upnuly zprofanované osobnosti naší kulturní a umělecké scény, které dokážou publikum zahltit srdíčkovým havlovským kýčem a přímo ho dusit přívalem Pravdy a Lásky.

Ve svém svatém nadšení se podporovatelé generála dopouštějí nepěkných faulů, hrubě nadávají těm, kdo jejich kandidáta nevolí, vysmívají se “venkovanům a chudým” a dokonce prý došlo k tomu, že protikandidát se nedostal na setkání s voliči, protože mu jeho odpůrci zablokovali ulici.

Sametový kýč ovšem, pokud mohu pozorovat, oslovuje v dnešní době čím dál méně lidí, protože kontrast mezi tím, “za co jsme zvonili klíči”, a současnou realitou je příliš velký. V hluku hesel navíc zaniká, že Petr Pavel stál přece na té druhé straně, na straně totalitního režimu, z titulu svého postavení odhodlaný jej bránit, bude-li třeba.

(Kupodivu zatím jediný z té éry, kdo je schopen absurdní situaci veřejně reflektovat, je Michael Kocáb, který poukázal na to, že distanc od minulosti je v případě obou kandidátů účelový.)

Věřím, že mnozí z nás, kteří chtěli Petra Pavla podpořit, jsou konsternováni bezduchými slogany, které zakrývají pravdu, a bizarními reminiscencemi na Listopad 1989, od jehož podstaty se nynější volbou nutně vzdálíme, namísto abychom se k ní vraceli.

Není to chyba Petra Pavla, je to chyba jeho okolí.

Generál tomu jen nedokáže čelit.

Nechal se obstoupit lidmi, kteří svým favoritům volby neomylně prohrávají. V bublině svých podporovatelů přesvědčuje přesvědčené a odrazuje nerozhodnuté.

 

Monika Čírtková

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x