20.1.2023
Kategorie: Ekonomika

Cvrčci mají všestranné využití, aneb: EU povoluje přidávat do jídla hmyz!

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Maso byste chtěli, Evropané? Ale pěkně s přimíchaným hmyzem! A vegani pěkně cvrčky do sóji!

„Posílá nás nyní Brusel všechny na „Přežití v džungli“? To, co zní jako reality show z podřadné televize, je od začátku ledna realitou. Prášek z mletých cvrčků se nyní může přidávat do jídla. Na každých 100 gramů masa může nyní 5 gramů tvořit hmyz.“

To konstatuje René Rabeder a pokračuje:

„Masný průmysl bude mít radost. Nyní se dá vyrábět ještě levněji. Brusel rozhodl, že prášek z cvrčků je v našich potravinách povolen. Tato zpráva je vzrušující nejen pro fanoušky masa. Cvrččí prášek lze také použít ve veganských produktech nahrazujících maso. Cvrčci se tak v budoucnu pravděpodobně najdou i ve veganských BürgerPatties.

Kritici poukazují na vysoké množství pesticidů a insekticidů v potravinách, které v budoucnu skončí na našich talířích. Povolená směs obsahuje až 5 mg kyanidu/kg. Dobrou chuť!“

Hurá, problém nedostatku potravin je vyřešen, a vybíjení dobytka může pokračovat. Máme náhradu! Jestli vám v EU něco „přimíchají do žrádla“, ani nemusíte zjistit. Pravděpodobně budou cvrčci zahrnutí pod „bílkoviny/proteiny“.

O tomto nařízení, které přikládám, europoslanci nehlasovali, protože jde o nařízení Komise. Probruselská většin europoslanců je vinna tím, že Komisi svěřili pravomoc vydat prováděcí předpis, který tuto „cvrčkárnu“ povoluje.

Ještě před rokem byli ti, kdo o povinné konzumaci hmyzu mluvili, označováni tzv. „faktcheckery“ jako dezinformátoři. Čekám omluvu od Cempera a spol.

 

Ivan David

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x