6.1.2023
Kategorie: Společnost

ČT: Souboj Wollnera s Fridrichovou aneb ring je volný

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

V médiích se probírá soupeření dvou redaktorů ČT z pořadů Reportéři ČT a 168 hodin. Svědčí to pouze o jediném – co trvá příliš dlouho, trvá příliš dlouho a vyžaduje radikální změnu.

Pořady Reportéři ČT a 168 hodin sleduji velmi nepravidelně, spíše řídce či občas. Spadají do rámce publicistiky, k níž patří i pořad Otázky Václava Moravce. Podle mého soudu jsou tyto pořady za zenitem sledovanosti z řady důvodů, zejména proto, že v nich již celá léta figurují stejné tváře. Když byl u moci ještě Babišův kabinet, bylo velmi snadné sladit všechny publicistické pořady tak, že z nich vláda Andreje Babiše a Babiš sám vycházel jako největší padouch. Snadným cílem se stala i politika končícího prezidenta Miloše Zemana, což ostatně Zeman prokázal i na sklonku svého prezidentství, když odmítl kandidáta lidovců na ministra životního prostředí.

V Událostech ČT dne 5.1.2023 se k tomuto tématu věnovalo několik minut a prostor dostal předseda lidovců Mariám Jurečka. Předtím hlasatelka oznámila, že vláda Petra Fialy opět vytvořila prostor pro tak zvané politické náměstky a hlasatelka se také Jurečky ptala, zda odmítnutý kandidát na pozici ministra by mohl být údajně jmenován náměstkem na ministerstvu s tím, že by de facto místo Jurečky toto ministerstvo řídil. Jurečka pobavil českou veřejnost v rozhovoru zejména tím, že Hladík má „veškeré odborné předpoklady vykonávat funkci ministra životního prostředí“. . Podle Wikipedie nemělo studium Hladíka se životním prostředím nic společného. V letech 2005 až 2010 vystudoval aplikovanou informatiku na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity (získal titul Mgr.). V rámci studia pět měsíců získával zkušenosti na pracovní stáži v Portugalsku. Pracoval jako projektový manažer a konzultant v menší brněnské firmě, v roce 2010 uváděl své povolání jako analytik informačních systémů. Veškerou svou aktivitu ale vrhl do politiky a v rámci KDU-ČSL to dotáhl až na místopředsedu strany. Podle médií si už vybíral před svým jmenováním vhodné „spolupracovníky“ na ministerstvo, i když to bylo ještě v době, kdy i premiér Petr Fiala vyčkával s návrhem na jeho jmenování.

Vláda Petra Fialy , respektive členové vlády, tak dokázala za rok své činnosti nashromáždit docela dost průšvihů včetně návrhu ministra školství o posunutí začátku vyučování na devátou hodinu a aktivity ministra průmyslu, který prohlásil, že velcí spotřebitelé budou vyloučeni ze zastropování cen energií , aby byl vládou „umravněn“ a ještě rád zastropování po víkendu navrhl.

Právě v takovéto době tedy začíná duel mezi Markem Wollnerem a Norou Fridrichovou. Že by chtěl jeden či jedna kritizovat i počínání Fialova kabinetu a druhý/á ne? Po podnětu na moderátora Reportérů ČT Marka Wollnera za bossing a sexuální obtěžování musí řešit televize i podnět na jeho kolegyni Noru Fridrichovou z pořadu 168 hodin. Stojí za ním sám Wollner, který svůj krok ale vysvětluje tím, že první impuls vzešel právě od Fridrichové. Podle informací iDNES.cz nyní vedení televize přistál na stole podnět i na samotnou moderátorku 168 hodin Fridrichovou – taktéž pro bossing. Přijetí podnětu redakci potvrdila i mluvčí ČT Karolína Blinková. „Dostali jsme podnět upozorňující na chování Nory Fridrichové vůči podřízeným. Standardně, tak jako v každém jiném podobném případě, jej vyhodnocujeme a řešíme postup, jak se mu budeme věnovat,“ sdělila mluvčí.

Wollner i Fridrichová se navzájem obviňují z „bossingu“, Wollner má na krku i sexuální obtěžování. Zdá se, že jak Wollner tak Fridrichová skutečně velmi pozorně sledují situaci ve Spojených státech vědí, co se „sluší a patří“. Jak to ČT vyřeší se teprve uvidí. Dle mého soudu člověka, který pořady Wollnera i Fridrichové více méně ignoruje jako propagandu a manipulaci, ale jako poplatník ČT z donucení nějakou miliontinou přispívá na její fungování, by bylo na čase publicistiku ČT řádně provětrat včetně již zmiňovaných OVM. Vznikl totiž zcela evidentně monopol či kartel publicistiky, který ovlivňuje negativně práci ČT, co se objektivity týče. Pro Wollnera i Fridrichovou tak platí ono známé, kdo s čím zachází tím také schází anebo žádný strom neroste do nebe. Je nejvyšší čas přepřáhnout a najít nové koně-tedy lidi, a hlavně odstranit systém monolitní propagandy, který za ta léta Wollner s Fridrichovou v ČT zavedli.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x