25.11.2022
Kategorie: Ze světa

A matka poslušně klesla k zemi a byla poslušně mrtvá

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Turci se chystají ukázat světu praktické cvičení z létající anatomie. Názorně světu ukázat, že i střeva, ač nemají peří, létat umí, když se k jejich rozletu použije dostatečně silná výbušnina typu vzduch-vzduch nebo země-vzduch. Turecký sultán Erdogan se v reakci na teroristické výbuchy v Ankaře rozkatil nad Kurdy a oznámil, že je vezme šturmem. Jak v Sýrii, tak i v Iráku. Bude válka. Bude se střílet. Zabíjet. Mordovat. Znásilňovat. Svět zaplaví dojemné fotky dětí bez nohou, bez rodičů, případně bez života. To bude paráda, že? Jako by se těch z donucení mrtvol po světě neválelo i tak dost.

A všechno se to točí kolem sebeurčení početné skupiny obyvatel planety Země. Etničtí Rusové na východě Ukrajiny tak dlouho křičeli o vlastním národním sebeurčení, až se dosebeurčili někam na pomezí internačního tábora a hrobu. Obdobné sebeurčení chtěli Tibeťané, a kam to dopracovali. Podobně křičí Katalánci na Španělsko a dožadují se nejapně svého národa. Skoti se chtějí v rámci sebeurčení trhnout od Velké Británie.

Podobné v bledě modrém Kurdové. Bájný Kurdistán, věren bájné Atlantidě, odmítá být zakreslen do atlasů světa i Google map, ale v hlavách Kurdů je vypálený jako cejch. A tak tu máme turecké, syrské i irácké Kurdy (a mnohé další). A všichni chtějí svůj Kurdistán. A sultán Erdogan má pocit, možná v mnohých případech i oprávněný, o tom žádná, že Kurdové páchají v Turecku zlo a jsou to teroristé.

Po první světové válce dostali Kurdové slib od velmocí i Turecka, že vznikne jejich vlastní Kurdistán. To už nějaký ten pátek bude. V roce 1984 došla Kurdům trpělivost. Čekání bylo dost. Vrhli se tedy do bojů s Tureckem. A od té doby jsou na válečné stezce. To už máme skoro čtyřicet let boje o vlastní neexistující zemi. Ale protože nemají vlastní zemi, a tedy ani mezinárodně uznávanou a svrchovanou vládu a armádu, zvolili trochu guerillový boj. Z pohledu Turecka boj teroristický. Z pohledu Kurdů boj o vlastní sebeurčení. No ano, už jsme zase u něho.

Co to je, ten bájný Kurdistán? Země, která se nalézá na území Sýrie, Iráku a Turecka. Přičemž v mapách z alternativní reality by si Kurdistán ukousl řádný kus současného Turecka. Trochu Iráku. A malinko Sýrie. A, upřímně, Turek to v té naší realitě nedovolí. A tak se bojů mezi Kurdy a Turky nikdy nezbavíme. Požadavky Kurdů jsou velmi ambiciózní, a turecká ochota se jim podřídit naprosto mizivá. To nemá řešení.

Ač přichází mrazení po zádech, protože Erdogan se chystá rozjet další frontu v té naší globální válečné hlouposti, je s největší pravděpodobností bezpředmětné. Turecko bombarduje kurdské jednotky, tábory, sklady a lidi už od roku 1984. Naposledy se na Kurdy Turek vypravil letos v únoru (nějak jsme si nevšimli, protože ve stejné době zněl vojenský marš z Ukrajiny, který přehlušil všechno). A letos v únoru Turci udělali to samé, čím vyhrožují teď. Že vlétnou do Iráku a Sýrie a s Kurdy si to tam vyříkají už definitivně. Posté už definitivně.

Ano, budou umírat lidé. Ale to nevadí. Naše civilizace je totiž slepá, hloupá a tupost je jí věčným souputníkem. Mordovat se jako opice o banán. Pořád a dokolečka. Vypouštíme holubice míru, abychom je ještě než se rozlétnou, rozstříleli na cucky. A baví nás to. Je v tom vášeň. Jsou v tom emoce. Můžeme beztrestně nenávidět, pohrdat, rozdělovat na různé druhy lidí a podlidí a ještě víc podlidí. A do toho se nám z křesílek své nedotknutelnosti smějí hlavy korporací, které vždy a rády přiloží ruce k dílu na obou stranách konfliktu, protože prachy se točí u obou. A to je paráda.

Hloupé lidstvo. Tupé lidstvo.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x