29.9.2022
Kategorie: Společnost

Veřejná novinářská štvanice, kriminalizace a ostouzení lidí jako v komunismu 50. let!

Sdílejte článek:

LUDĚK MAZUREK

Právo demonstrovat a vyjadřovat veřejně své názory patří neoddělitelně k demokracii. Avšak kriminalizování a veřejné ostouzení demonstrujících lidí s otevřenou výzvou k jejich zavírání – to patří do fašismu a komunismu!

Včera proběhla zcela pokojná demonstrace na Václavském náměstí desítek tisíců lidí nesouhlasících s vládou a jejím konáním. Lidí s českými vlajkami, trikolórami zpívajících naši národní hymnu. Lidí takto zde uplatňujících jejich nezadatelné demokratické právo.

Nutno říct, že s některými (mnohými) slovy, které zde zazněla, je možno souhlasit, s jinými ne. Nechci to tady vůbec jakkoli posuzovat, protože nikdy nelze souhlasit úplně se vším a názorová pluralita také do demokracie neoddělitelně patří. Chci tady psát o jiné věci.

Namísto informovanosti o této akci došlo ještě před jejím průběhem k něčemu zcela jinému. Veřejně v tisku předem označit všechny tisíce zde pokojně demonstrujících lidí za „kolaboranty a zrádce naší země“, či dokonce lidi „hlásící se k vraždění, loupení a znásilňování“, a to dokonce nejen všechny obecně, ale výslovně „každého z nich“ – to je skutečně něco nevídaného! A pokud je současně veřejně vyzýváno k tomu, aby všichni tito lidé byli policejně zavíráni, pak již jde o otevřený fašismus!

Stalo se tak v dnešním zveřejněném článku renomovaného serveru FORUM 24 napsaném jeho hlavní editorkou Johanou Hovorkovou, a to pod názvem „Kolaboranti a zrádci své země se chystají na Václavák. Je třeba je jasně pojmenovat“:

https://www.forum24.cz/kolaboranti-a-zradci-sve-zeme-se-chystaji-na-vaclavak-je-treba-je-jasne-pojmenovat/

V tomto článku je mimo jiné výslovně uvedeno (citace):

„Každý jeden člověk, který dnes přijde na Václavské náměstí, se hlásí k ruskému vraždění, k ruským krádežím, k ruskému znásilňování. K masovému vrahovi Vladimiru Putinovi. A pokud tohoto člověka a jeho válku bude veřejně adorovat, neměl by se zodpovídat jen svému svědomí, ale také policii, protože jde o podporu genocidy ukrajinského obyvatelstva, o podporu terorismu a o vzývání režimu stejně zločinného jako byl režim Adolfa Hitlera.

Takže až se budete na záběry z Václaváku dívat, dobře si každého z těch lidí zapamatujte. To jsou totiž ti, kteří by nás chtěli prodat nepřátelské zemi. Podobni těm, kteří psali zvací dopisy v roce 1968. A těm, kteří dělali „revoluci“ v únoru 1948.“

Z něčeho takového člověku až běhá mráz po zádech! Taková nestoudná lež, taková otevřená sprostá dehonestace, obžaloba a odsouzení v jednom!

Takto urážet a ostouzet každého člověka, který dnes byl na Václavském náměstí, označovat každého jednoho z nich doslova za „podporovatele terorismu, genocidy, vraždění, loupení a znásilňování, za kolaboranty a zrádce naší země a vyzývat Policii ČR k jejich zavírání“, to považuji za naprosto neuvěřitelné svinstvo nepatřící vůbec do naší země hlásící se k demokracii!

A připodobnit tyto lidi k těm, kteří v roce 1968 „psali zvací dopisy“ s tím, že si „máme zapamatovávat jejich tváře“, to už je zcela mimo jakékoli přípustné meze!

Co se to s námi stalo a děje?!

Jak se mohlo stát, že 32 let po sametové revoluci si někdo vůbec může dovolit takovým skutečně fašistickým způsobem veřejně ostouzet, urážet a lživě nechutně napadat a kriminalizovat každého svobodného člověka, který v žádném případě neudělal a ani nezastává nic z toho, co je takto lživě podsouváno!

Jsme vůbec ještě stále v demokracii nebo jsme již znovu otevřeně a beztrestně veřejně zastrašováni a kriminalizováni jako v novodobém komunismu typu 50. let minulého století?!

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (53 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
102 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)