16.7.2022
Kategorie: Politika

Fiala, Pekarová a Rakušan parazitují na ukrajinské válce

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

Naši politici mluví o tom, že vedeme s Ruskem válku. Dobře, dejme tomu, že to tak skutečně je. V tom případě by ale měli mluvit také o tom, jak takovou válku vyhrát. Jaký je strategický cíl a jak jej dosáhnout.

Na první pohled to vypadá, že si představují, že Rusko bude v jeden okamžik tak oslabené, že z Ukrajiny odtáhne, nebo že sami Rusové svoji vládu svrhnou, protože už budou mít války plné zuby (tato představa je mimochodem naivní dvousečná zbraň, protože to samé v bledě modrém se může stát i tady). Jak tak poslouchám Fialu, Pekarovou nebo Rakušana, začínám být stále více přesvědčen, že oni v kategoriích jako strategie nebo vítězství vůbec neuvažují. Válka na Ukrajině, kterou lze politicky vztáhnout i na nás, je pro ně daleko cennější, ustrne-li na mrtvém bodě a bude se co nejdéle protahovat.

Válka totiž Fialovi, Pekarové nebo Rakušanovi poskytuje pohodlné jeviště pro domácí politiku: všechno lze svádět na válku, na Putina, na Rusko, a veškeré zdejší problémy lze bagatelizovat slovy „Vy si stěžujete, že jsme vám vypnuli teplou vodu? Jak jste malicherní! Na Ukrajině umírají lidé!“ Navíc lze kdykoliv vyhlásit nouzový stav a v kontextu války postihovat politické odpůrce a rozprášit jakýkoliv disent.

Ostatně Rakušan již pro to zřídil speciální policejní útvar, své vlastní gestapo, a připravuje se „protidezinformační“ legislativa. Je to skutečně tak: Fiala, Pekarová a Rakušan parazitují na ukrajinské válce a zneužívají ji k posílení své vlastní politické moci na úkor občanů naší republiky! To je ovšem vlastizrádné jednání, které už samo o sobě by mělo lidi vyhnat do ulic.

 

Luboš Zálom

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)