22.6.2022
Kategorie: Společnost

Jourová doporučila všem státům EU zvýšenou cenzuru

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Již delší dobu je zejména na sociálních platformách plně funkční cenzura, kterou mají pod palcem takzvaní „ověřovatelé faktů,“ což není nic jiného, než novodobí, z vašich daní placení cenzoři, kteří by se u nás velmi dobře uplatnili třeba v 50. letech, kdy se podobně jako nyní šrouby silně utahovaly.

Nikdy nebudou označovat jako lež tu lež, která je vypuštěna ve jménu propagandy (pamatujete si na kardinální lež „2x a tečka?“) – a naopak – pravdu, která se současným ideologům nehodí do krámu, označí za lež (jako lež byly svého času označovány například články, kde se uvádělo, že „očkovaný“ se může také nakazit a nemoc roznášet).

Asi nikoho neudiví, že v EU má na starosti cenzuru již dvě volební období právě Jourová, opakovaně dosazená na svůj post Babišem, která podle toho, co se říká, tuto zálibu v prosazování jediného názoru podědila. Již delší dobu skutečně pod jejím vedením existuje v EU něco jako „ministerstvo pravdy,“ nad nímž jsme se pozastavovali v případě USA, nicméně totéž najdeme i v EU.

Blokace některých českých webů, které se názorově nehodily EU do krámu, tak plně souzní nejen s tím, jak inklinuje k totalitě naše vláda, ale i celá EU.

EU je celkem jedno, že členské státy mají svobodu slova ústavně zakotvenou. To ovšem nezajímá ani jednotlivé vlády, neboť většina z nich cenzuru dlouhodobě podporuje.

Síť Bruselem štědře placených cenzorů (zřejmě extrémně bezpáteřních jedinců) se má postupně výrazně rozšířit – a celou tuto cenzurní chobotnici si sami zaplatíte ze svých daní.

Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, odpovědná za hodnoty a transparentnost, vyzvala státy EU, aby neustále přezkoumávaly, zda některá média nepředstavují hrozbu pro národní bezpečnost, a aby je v případě potřeby zablokovaly, aniž by čekaly na rozhodnutí EU. Řekla to ve čtvrtek v Bruselu, když odpovídala na otázky novinářů na tiskové konferenci o novém kodexu chování EU pro boj proti dezinformacím.

„Přijali jsme bezprecedentní sankce na úrovni EU proti médiím, která bych ani nenazvala médii. RT a Sputnik jsou jen nástroje Kremlu,“ řekla Jourová.

„Věřím, že státy EU mají právo vyvodit závěry, že média představují hrozbu pro národní bezpečnost, a mohou se rozhodovat na své úrovni, aniž by čekaly, až EU uvalí sankce. Takto jednaly pobaltské státy, které na základě vlastního posouzení zakázaly některé ( pozn.: což znamená všechny ruské) televizní kanály. Domnívám se, že v souvislosti s informační válkou by všechny země EU měly neustále kontrolovat, zda některá média nepředstavují hrozbu pro národní bezpečnost. O tom by neměla rozhodovat EU, ale členské státy,“ řekla Jourová.

Druhá verze antidezinformačního kodexu předložená Evropskou komisí byla podepsána v pátek 34 online platformami, včetně  Mety, Googlu, Twitteru, TikToku, Microsoftu a dalších.

Kodex ukládá provozovatelům internetu povinnost vyhledávat, démonizovat a mazat obsah, který je klasifikován jako dezinformace, a to i na úrovni algoritmu. Určení toho, co představuje dezinformaci, musí provádět rozsáhlá síť „nezávislých ověřovatelů faktů“ (pozn.: to jsou ti Bruselem dobře placení cenzoři, dohlížející na ideologickou čistotu), přičemž Evropská komise poskytuje uživatelům rozsáhlé příležitosti k označování zpráv, které považují za dezinformace.

Kromě toho bude zřízena pracovní skupina, která bude sledovat dodržování tohoto kodexu EU internetovými platformami.

Tolik tedy k novým cenzurním nařízením, kdy může být mazáno skutečně cokoli, co se nebude EU nebo vládě líbit – a to samozřejmě bez ohledu na to co je a co není pravda. Tedy lež vám může být – jak se to poslední dva roky běžně dělo – v klidu prezentována jako pravda – a naopak. Pravda, která je pro vládu či  EU ideology nepohodlná, může být cenzurována. Tak, jak se to dělo již dříve, jen nyní se má ještě přitvrdit.

 

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)