28.2.2021
Kategorie: Politika

Kdo je dementní, pane presidente?

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ

bloger_581Je potřeba dementovat slova prezidenta … jak jistě víte, on není z titulu své funkce zodpovědný, tedy se logicky ani za své výroky nemusí nikomu omlouvat. Jinými slovy, zvykejte si; tedy vy, s nějakou morálkou, etikou, s páteří, co jste si na to už dávno nezvykli.

Staré moudro praví, že “podle sebe, soudím tebe” a řekněme si pravdivě, že na tom něco je. Jaké jiné lepší měřítko k jednání druhých, vlastně máme k dispozici? Samozřejmě, také se vždy můžete přiklonit k většině, pak si vystačíte klidně i bez názoru. Budete-li ve společnosti velmi vzdělaných lidí, a budete-li mlčet, a třeba jen souhlasně přikyvovat hlavou, velmi pravděpodobně vás budou mít za moudrého, i kdyby jste nic neznal a ničemu nerozuměl. Ovšem nyní si uvědomuji, že tím jsem se dostal na velmi tenký led, ale o tom snad někdy příště. Každopádně Milouš Zeman, tuto příležitost opět promeškal.

Inu, “náš-váš” pan prezident, a prezident spodních 10 milionů, svého času také důchodce z Vysočiny a možná jediný světoznámý objímač stromů, zřejmě právě podle sebe usoudil, že někteří občané jsou lehce dementní, když prý odmítají vakcinaci; no, má už jistě jednak nárok být na tom obdobně a prohlašovat tak podobná moudra, stejně jako má nárok jako každý jiný, ze sebe udělat kdykoli pitomce. Nic moc výjimečného, občas se nám všem jistě zadaří, přiznejme si to. Jednoznačně tak ale promrhal už po několikáté příležitost mlčet, aby mohl být pokládám za moudrého. A nejen to, promrhal i příležitost ukázat jednou v životě pochopení pro obavy a strach lidí jeho věku, obyčejných starých lidí, z těch spodních 10 milionů, kterých chtěl být kdysi prezidentem, a kteří na rozdíl od něj, nemají celé týmy lidí, kteří by je informovali o všem možném, i nemožném. Ti se pak totiž právě proto velmi snadno stávají kořistí jakýchkoliv účelových zpráv, informací, a tedy tím spíš lží a dezinformací, díky nimž jediným, je i on sám prezidentem této země! Alespoň tolik moudrosti, by mohl tento člověk vykazovat, aby si právě toto uvědomoval. Nu, ale jak se říká, kde nic není, tam ani smrt nebere.

PS: Popravdě neznám asi jinou zemi, tedy pominuli Severní Koreu, možná Čínu, svého času asi Filipíny, Venezuelu, případně jiné komunistické či autokratické a nelidské režimy, například někde v Africe, případně v Asii a Jižní Americe, kde by byl prezidentem země stejně samolibý, stejně nesoudný a stejně hloupý jedinec, zaměstnávající zbytečně soudy a statní úředníky jen díky své aroganci; a který navíc, nejenže pohrdá vlastním obyvatelstvem, ale dokonce a především svými vlastními voliči! A ta jeho vyjádření směrem k lidem, médiím, třeba o počtu alkoholiků, imbecilů, idiotů a nebo nyní o jakési lehké demenci, jsou toho všeho zcela zřejmým a jasným dokladem, stejně jako jsou dokladem úvodních vět tohoto blogu. Nejsem si ale jist, že se snad chceme a máme srovnávat s výše zmíněnými zeměmi, kde to je, nebo by to jen bylo teoreticky také možné.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 3,56 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x