8.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Vakcínové chucpe

Sdílejte článek:

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ

SPIDLOVAJako dítě pamatuji žňové hlídky. Tenkrát, už je to dávno, ještě tahaly vlaky parní lokomotivy, ve kterých se topilo. Uhlím. A z komínů těch parních lokomotiv létaly jiskry. Na polích tenkrát rostlo obilí, pšenice, ječmen, oves, žito…nikoliv řepka…a tak v době žní, kdy obilí dozrálo, bylo suché a hrozily požáry, chodily tam, kde železniční trať vedla mezi obilnými poli, což bylo skoro všude, protipožární hlídky a hlídaly případná ohniska, kdy by jiskra ulétnuvší z jedoucího vlaku zapálila obilí. Chodila jsem tenkrát coby robě asi tak pěti, šestileté, po nocích s tátou a děsně si to užívala. 

Dneska jsem se na internetu setkala taktéž s pojmem “hlídka”. Nikoliv však protipožární, ale…tramtadadá…covidová. Prý naše …nebo jejich….vláda plánuje postavit tyto kovidové hlídky před hospody, restaurace a vůbec všeobecně podniky veřejného stravování…a ony hlídky budou kontrolovat. Nikoliv požáry, ale lidi. Neočkovaným vstup zakázán. Nebo případně čerstvě netestovaným, prý tak maximálně tři hodiny starý test. 
 .
Já sama hospodu navštívím velice, velice zřídka. Jednou, dvakrát do roka jdeme s dědkem někam na oběd nebo večeři, když se chci namazat, sejdeme se s kamarádkami u některé doma, kde máme  klid, pohodu, a vyjde to levněji. Ale naprosto chápu lidi, kteří si prostě chtějí dát s přáteli pivo, pokecat, zahrát třeba mariáš, a na to je zas hospoda lepší prostředí než něčí obývák. Prostě normální život normálních lidí…A najednou je ten normální život pryč. Nepřesvědčíte mě, že kvůli nějaké pandemii, pandemie se, podle historických záznamů projevuje nepatrně jinak, než se nám snaží namluvit, ani epidemii, ne tohle prostě neberu. Neberu to, že někde někdo sežral netopýra a ochořel smrtícím virem. Neberu to, že každý, kolem kterého vir proletí, zemře strašnou smrtí. Neberu to, že každý, kdo je “covid pozitivní”, je smrtelným nebezpečím pro světovou populaci. Proč nevymírá Afrika, Jižní Amerika, proč naši drazí migráčkové neumírají po tisících? Proč se “smrtící virus” týká jen a jen bílé populace, proč se jen a jen bílé populace týkají všemožná restriktivní opatření? Tisíce lidí z hnutí BLM v ulicích…bez roušek…bez dezinfekce…nic, klid, ticho po pěšině…pět bělochů na náměstí – konec světa. Co to proboha je?
 .
A jedinou záchranou je pro nás, národ český, moravský a slezský, očkování. A to jedině vakcínou firmy Pfizer, vakcínou, kterou jako první a jedinou pro ten plebs dole schválili neomylní komisaři Evropské unie.  Co na tom, že když už přijmeme teorii o smrtícím viru, existují vakcíny jiné, dá se říct – důvěryhodnější – možná dokonce bezpečnější, ať už západní či ruské provenience, co na tom, že jiné státy, dokonce i státy Evropské unie, si tyto vakcíny objednávají či jednají o – a řeknu to naplno – ruské účasti na vývoji vakcín – viz AstraZeneca či nejnověji sama Mutter Sau Merkel, my jsme ti jediní “pravověrní”, my Pfizeru věrni zůstaneme. 
 .
A kdo si tu sr…tedy vakcínu nenechá píchnout, bude člověk druhé kategorie…tedy, bude-li ještě za člověka považován. 
 .
A tady přichází na mysl to slovo. Chucpe. Nevím, jestli je hebrejské nebo jiddish, znamená prý drzost, troufalost, cynismus a aroganci v nebývalé míře. Představte si…naše vláda nám v podstatě nařizuje, pod pohrůžkou sankcí, očkování látkou, která bude schválena po předložení studie o jejích účincích v roce 2023 – to jest za tři roky. Naše vláda tím tedy propůjčila národ, deset a půl miliónu lidí, z nichž jsou převážná část její voliči – jinak by nevládla – jako testovací materiál. A kdo se testu nezúčastní, je občan druhé kategorie, a to, že nebude smět do hospody, je s vysokou pravděpodobností pouze začátek.  Čeština nemá snad pro něco takového výraz. Obludnost? Slabé….Nehoráznost…ne…prostě chucpe. 
 .
Kolik jste za to dostali? Pánové Babiši, Prymulo, Blatný, Hamáčku, Hlaváčku a další. Kolik to ty šedé eminence světovlády stálo? A nebo – co na vás vědí? Stojí to za to, prodat deset a půl miliónu lidí? A nebo nás už za lidi nepovažujete? 
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x