25.12.2020
Kategorie: Ekonomika

Ministr Havlíček selhal a zařízl malé podnikání

Sdílejte článek:

RUDOLF BARÁNEK

Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu

Vážený pane ministře,

od března letošního roku statisíce soukromníků z nespočtu oborů podnikání téměř denně sledují v přímém přenosu Vaše nehorázné sliby a mystifikace. Bez uzardění slibujete podporu OSVČ, drobným, malým a středním soukromníkům, kterým vláda České republiky, ve které sedíte na několika židlích, svým usnesením zabránila z moci úřední v podnikání.


Z Vašich úst se na posluchače sypou miliardy korun, kterými Vaše vláda už podpořila postižené firmy. Není to pravda!!! Vámi vyhlašované podpůrné programy jsou byrokraticky velmi složité, v mnoha případech nedostupné, zapomínáte v nich na celé skupiny a jsou finančně nedostatečné!! Vše vyvrcholilo před pár dny, kdy jste oznámil „odškodnění“ hospodským a hoteliérům.

Po 10 měsících devastace tohoto oboru, na kterém máte svou velkou zásluhu, chcete „odškodnění“ vypočítávat přes počet zaměstnanců a ne procentem z loňských tržeb jako je tomu v Rakousku, Německu atd. Jsem přesvědčen, že když se Vám živnostníci nepodařili zlikvidovat přes EET a kontrolní hlášení, vidíte teď ideální příležitost.

Dne 16. prosince 2020 je to přesně 31 let, kdy 16. prosince 1989 bylo založeno na Žofíně velmi silné Sdružení československých podnikatelů, které v prvních 6 letech působení prosadilo základní předpoklady pro rozvoj svobodného podnikání. Kdyby v té době byli ve vládě, ať už federální nebo české, ministři Vaší úrovně, ještě dnes by zde byla většina státních podniků, JZD a Státních statků. Soukromníci by mohli mít stánek a prodávat vafle a palačinky.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x